Ana Sayfa / Kültür/Sanat / HACI BEKTAŞ’A MERSİN’DEN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

HACI BEKTAŞ’A MERSİN’DEN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

(ÜLKEM AJANS) HAYDAR COŞKUNFIRAT

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE GERÇEKLEŞTİREN 56. ULUSAL, 30. ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİNDE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE VATANDAŞLAR ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU.  16-18 AĞUSTOS’TAKİ ETKİNLİKLERE MERSİN’DEN OTOBÜS VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ETKİNLİĞE KATILANLARA DA SU, GIDA VE ŞAPKA DESTEĞİNDE BULUNDU.

Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinlikleri, Mersin ile vatandaşları gönül köprüsünde buluşturdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, 16-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenen 56. Ulusal, 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne destek verdi.

Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 17 Ağustos’ta Hacı Bektaş Veli Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe katılanlar için otobüs, su, gıda ve vatandaşların sıcaktan korunması için şapka desteğinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Hacı Bektaş Veli’nin yüz yıllar öncesinden birlik ve beraberlik mesajı verdiğini hatırlatarak, “Bizler de elimizdeki imkanlar ölçeğinde bu sese kulak verdik ve Hacıbektaş’a Mersin’den gidenler ile oradaki vatandaşlarımıza hizmet ettik. Bu mutluluk hepimizin” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TOK’’PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ AĞAÇLARI TEHDİT EDİYOR’’

MERSİN’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ‘PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ ZARARLISI İLE ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir