Ana Sayfa / Manşet / BAŞKAN SEÇER, İSTİKLAL CADDESİ ESNAFIYLA BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER, İSTİKLAL CADDESİ ESNAFIYLA BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER, İSTİKLAL CADDESİ ESNAFIYLA BULUŞTU 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, SORUNLARI YERİNDE TESPİT ETMEK, KENT MERKEZİNİ YENİDEN CANLANDIRMAK VE ESNAFI RAHATLATMAK İÇİN DÜĞMEYE BASTI. BU AMAÇLA İSTİKLAL CADDESİ’NDE ESNAF GEZİSİ YAPARAK TALEP VE ÖNERİLERİNİ ALAN SEÇER, “GELENEKSEL ÇARŞI ALIŞVERİŞİ ORTADAN KALKIYOR  BİR KENT KİMLİĞİ OLUŞTURALIM İSTİYORUZ” DEDİ.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, esnafın sıkıntılarını gidermek, kent merkezini yeniden cazibe merkezine dönüştürmek, kaldırım ve cadde işgallerine son vermek için harekete geçti. İstiklal Caddesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Seçer, cadde boyunca esnafı gezerek sorun, talep ve önerilerini dinledi.

“Geleneksel çarşı alışverişi ortadan kalkıyor. Yeni bir format atmak lazım”

Gezisi esnasında gazetecilere açıklama yapan Seçer, mümkün olduğunca sürekli dışarıda olmaya ve sorunları yerinde tespit etmeye çalıştığını söyledi. İstiklal Caddesi’nin, Mersin’in en önemli, en eski caddelerinden biri olduğunu belirten Seçer, “Burada yüzlerce esnaf var, çok hareketli bir bölge. Buraya ilişkin sorunlar var. Bu sorunlarla ilgili neler yapabiliriz? Amacımız, bunları belirlemek. Genel sekreter yardımcılarımız, daire başkanlarımız ve birçok bürokratımızla beraber geldik. Mersin’in merkezinin canlanması bizim için önemli. Çünkü burada birçok esnaf durumundan şikayetçi. Vatandaşlar daha çok AVM’lere yöneldi ama geleneksel esnaflık, geleneksel çarşı alışverişi ortadan kalkıyor. Yeni bir format atmak, yeni bir biçim vermek lazım. Caddenin fiziki koşullarından, burada alınacak bir takım önlemlere kadar bunu da bir an önce başlatmak lazım” diye konuştu.

SEÇER “BİR KENT KİMLİĞİ OLUŞTURALIM İSTİYORUZ”

Bir kent kimliği oluşturalım istiyoruz. Pırıl pırıl olsun her taraf. Yaya kaldırımda yürüyemiyor. Kaldırım yayanın ama hak sahibi o kaldırımı kullanamıyor. Araçlar park ediliyor, esnaf satış ürünlerini kaldırıma koyup işgal ediyor. Tüm bunların bir düzene girmesi lazım. Onun için bizzat çıktım. Esnafla da konuşuyorum. Onlarla da değerlendirme yapacağız ve makul bir süre içerisinde uygun bir projeksiyonla bu sorunları ortadan kaldıracağız.”

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TOK’’PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ AĞAÇLARI TEHDİT EDİYOR’’

MERSİN’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ‘PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ ZARARLISI İLE ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir