Ana Sayfa / Manşet / YEREL BASIN EKONOMİ KISKAC‘I ALTINDADIR

YEREL BASIN EKONOMİ KISKAC‘I ALTINDADIR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT BASINDA SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA ÜLKEMİZDE GAZETECİLERİMİZ, SUÇLARININ NE OLDUĞU BELLİ OLMADAN UZUN SÜRELER CEZAEVLERİNDE YATMAKTA VE BİRÇOĞU HAKKINDA HAPİS CEZASI İSTEMİYLE DAVALAR AÇILMAKTADIR DEDİ

Başkan Coşkunfırat Dünyada en çok tutuklu gazeteci olan ülke olmakla birlikte basın özgürlüğü sıralamasında son sıralarda yer almaktayız Yapılan araştırmalara göre halen cezaevlerinde  imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü olmak üzere 100 üzerinde  gazeteci tutuklu bulunmaktadır. Dünyada tutuklu gazeteci sayısı 170’dir. Bunun büyük çoğunluğu Türkiye’de tutuklu bulunmaktadır. Bu hükümet döneminde tutuklu-hükümlü gazeteci sayısı bakımından Türkiye dünya birincisidir.

Başkan Coşkunfırat Ülkemizin yaşadığı ekonomik sorunların en fazla etkilediği sektörlerden biri olan basın dünyasında işsiz kalan binlerce çalışan ve karşılaşılan diğer sorunlar bugünün bir bayram olarak kutlanmasını güçleştirmektedir. Yerel basınımızda bir yandan mevcut iktidar çevrelerinin baskısı bir yandan ekonomik sıkıntılarla kıskaç altındadır.

Bağımsız ve özgür basının önündeki tüm engellerin kalkmasını, basın çalışanlarının hak ettikleri gelir düzeyiyle uygun çalışma ortamına en kısa sürede kavuşmalarını umut ediyorum. Basının ve çalışanlarının sorunlarının çözülmesi umuduyla, tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutluyor, Saygılar sunuyorum.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TOK’’PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ AĞAÇLARI TEHDİT EDİYOR’’

MERSİN’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE ‘PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ ZARARLISI İLE ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir