Ana Sayfa / Kültür/Sanat / İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE TRT’DEN ÖDÜL

İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE TRT’DEN ÖDÜL

MEÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, TRT 5. GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ YARIŞMASI’NDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ. ÖĞRENCİLER, YAPIM-YÖNETİM DERSİ KAPSAMINDA HAZIRLADIKLARI ÇALIŞMALARLA TELEVİZYON HABER PROGRAMI DALINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ, BELGESEL FİLM DALINDAYSA İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ KAZANDIRDI.

(ÜLKEM AJANS) HAYDAR COŞKUNFIRAT

TRT’nin gençleri desteklemek amacıyla düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na bu yıl, 52 üniversiteden 1021 öğrenci, toplam 738 eserle başvurdu. Yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Orta Asya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden öğrenciler katıldı. Yarışma Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığı ana kategorileri ve alt kategorilerde düzenlendi.

 

TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyolarında düzenlenen törenle, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören; TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Haber Yayıncılığı ana kategorisinde Televizyon Haber Programı birincilik ödülü “Yaşama Yol Ver” adlı eserleri ile Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Eda Cabul’a verildi. Öğrencimize ödülü, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu tarafından takdim edildi.

Dördüncü sınıf öğrencileri Umutcan Şahin ve Emrah Kaplan’ın birlikte hazırladıkları “Sıfır Elde Var Sıfır” adlı eser ise Televizyon Yayıncılığı ana kategorisinde Belgesel Film dalında ikinciliğe layık görüldü. Öğrencilerimiz ödüllerini TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in elinden aldı. Törende öğrencilerimize İletişim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Seyit Tahir Özüölmez eşlik etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TÜRKİYE’DEKİ ÖLÜ SAYISINDA CİDDİ DÜŞÜŞ

TÜRKİYE’DEKİ ÖLÜ SAYISINDA CİDDİ DÜŞÜŞ TÜRKİYE’DE SON BİR GÜNDE ÖLENLERİN SAYISI 18 OLARAK AÇIKLANDI. Sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir