Ana Sayfa / Manşet /  ATATÜRK’’ CUMHURİYETİMİZİ GENÇLERE EMANET ETMİŞTİR ‘’

 ATATÜRK’’ CUMHURİYETİMİZİ GENÇLERE EMANET ETMİŞTİR ‘’

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT BİR MESAJ YAYIMLADI. COŞKUNFIRAT 19 MAYIS 1919; EMPERYALİST GÜÇLERE, SALTANATA VE İŞBİRLİKÇİLERİNE KARŞI DURMANIN İLK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNDÜR

Coşkunfırat “Cumhuriyet düşüyle yola çıkılan o kutlu yürüyüşün, 104. yıldönümündeyiz. Önder Mustafa Kemal  ölümü göze alarak çıktığı bu yolculukta halkın vicdanına, ferasetine ve yüksek vatan sevgisine güvenmiştir. 19 Mayıs 1919; emperyalist güçlere, saltanata ve işbirlikçilerine karşı durmanın ilk meşalesinin yakıldığı gündür.

Emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı başlattığı bu onurlu savaşta, milletimiz de O’nu bağrına basmış, vatanını canıyla, kanıyla, gözyaşıyla işgalden kurtarmıştır.

Yüce Atatürk  gençlere armağan etmenin yanında, Cumhuriyetimizi de onlara emanet etmiştir. Bağımsızlığımızı kazanmamızın ardından, Türkiye bir kez daha, gençlerinden çok şey beklemektedir. Umudumuzu ve Gazi’nin gençlere verdiği tarihsel görevi diri tutarak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olacaktır  O güne kadar yorulmak yok.”

Coşkunfırat Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının bir milleti küllerinden yeniden doğurmakiçin ilk yola çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919; Cumhuriyet’e uzanan sürecin cesurca, korkusuzca, inatlave büyük kararlılıkla atılmış ilk adımıdır. Bütün bu süreç bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek özellikle gençlerimizle beraber ülkemizi aydınlık geleceğe taşımak zorundayız.

Çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturmak amacıyla 19 Mayıs 1919’da ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve  minnetle anıyor, halkımızın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir