Ana Sayfa / Manşet / MERSİN 6. KANALİZE KAVŞA’A KAVUŞTU

MERSİN 6. KANALİZE KAVŞA’A KAVUŞTU

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GENİŞ BİR ALANI KAPSAYAN 3. ÇEVRE YOLU ÇALIŞMASI KAPSAMINDA 6. KANALİZE KAVŞAK 32. CADDE İLE 13. CADDE KESİŞİMİNDE AÇILDI. TRAFİĞE AÇILAN YOL; YAYA, BİSİKLETLİ KULLANICI VE ARAÇLARIN TRAFİKTE DAHA GÜVENLİ, DAHA KONFORLU VE DAHA HIZLI ULAŞIMINI SAĞLAYACAK.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

3 BİN 200 TON SICAK ASFALT KULLANILDI

Daha önce 3. Çevre Yolu üzerinde 5 kanalize kavşak açarak trafik akışını rahatlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi 6. Kanalize kavşak çalışmasını da kısa sürede tamamladı.

Sağa ve sola dönüşlerde farklı kulvardan yönlendirme yapan kanalize kavşak çalışması sayesinde; bekleme süresi minimuma indirilerek trafik akışı daha rahat bir şekilde sağlanıyor. Araçların ışıkta bekleme süresi de trafik yoğunluğu da azalıyor. Kavşak çalışması kapsamında; 3 bin 200 ton sıcak asfalt dökümü, 1500 metrekare bordür, 450 metrekare kaldırım düzenleme faaliyeti yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kalite Kontrol Şube Müdürlüğü’nde görevli Jeoloji Mühendisi Serkan Bayazit, yapımı tamamlanan 6. kavşak hakkında bilgi vererek, “Bu kanalize kavşaklar proje boyunca devam edecek. Kanalize kavşaklarımızın amacı her aracın dönüş yapacağı kanala girerek daha rahat ve daha güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamak”  dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir