Ana Sayfa / Manşet / ANNELER MUKADDES VARLIĞIMIZDIR

ANNELER MUKADDES VARLIĞIMIZDIR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT ANNELER GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA BUGÜN, ANNELİK DUYGULARININ AYRICALIĞININ HATIRLANDIĞI GÜNDÜR KADIN HAKLARINDA DÜNYA LİSTELERİNİN SONLARINDAYIZ.

Başkan Coşkunfırat”Cumhuriyet’in temellerini atan, yürekli Türk Kadınları Anneler gününde saygının, asaletin ve özverinin simgesi durumundadır. Bugün, annelik duygularının ayrıcalığının hatırlandığı gündür. Gerektiğinde yavrularının gerektiğinde evinin direği, eşinin aynası olan kadınlarımızın her gününün annelik hissiyatı içinde geçmesini temenni ediyorum. Artık her alanda sesini duyuran, adını altın harflerle yazdıran Türk Kadınları her zaman gururumuzdur.Ancak onların hakkının hiçbir zaman ödenmeyeceğini bilerek…

Coşkunfırat Bugün Türkiye’de her 4 çocuktan biri yatağa aç giriyor.100 doğumdan 35’ini genç anneler gerçekleştiriyor. Doğum izninin en az olduğu ülkelerdeniz. Her 1000 doğumda 21 çocuk ölümü yaşanıyor.(OECD ortalaması 1000 doğumda 2) 1980’de yüzde 40’ı çalışan Türk kadının işgücüne katılımı %26 ya düştü.4 milyon kadın okuma yazma bilmiyor, kadınların yarısı en fazla ilköğretim mezunu.

KADIN HAKLARINDA DÜNYA LİSTELERİNİN SONLARINDAYIZ.

Başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin bu anlamlı gününü saygıyla selamlıyor, mutlu bir geleceğe hep birlikte yürümemiz dileklerimizle, tüm kadınlarımızın Anneler Gününü Kutluyorum” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir