Ana Sayfa / Manşet / “ÇORLU’DA İMAMOĞLU ŞÖLENİ ”ARAMIZDA KALSIN; 14 MAYIS’TA KAZANIYORUZ”

“ÇORLU’DA İMAMOĞLU ŞÖLENİ ”ARAMIZDA KALSIN; 14 MAYIS’TA KAZANIYORUZ”

İMAMOĞLU: BENİM MİLLİ DUYGULARIMI, VATANIMA, MİLLETİME, BAYRAĞIMA OLAN TUTKUMU TARTIŞACAK KİŞİ ANASINDAN DOĞMADI

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Güne Sultanbeyli’de başlayıp Denizli’ye geçen İBB Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde Çorlu’da vatandaşlarla buluştu. Denizli’de yoğun bir ilgiyle karşılandıklarını aktaran İmamoğlu, “Denizli’ye girerken binanın cephelerinde ne gördüm biliyor musunuz? Efendim neymiş? ‘Milleti bölene oy vermeyin’ afişleri asmış bugünün hükümeti, ‘Devleti bölene oy vermeyin’ diye. Bu akıl ne biliyor musunuz? Bu akıl şu: ‘Bana oy veren milli ve yerli, bana oy vermeyenler vatan haini.’ Hadi oradan, hadi oradan, hadi oradan! Vatan namustur. Bayrak namustur. Milletin onuru, namustur. Bizim dirliğimiz, birliğimiz namustur. Bu vatandaşları, 86 milyon insanı birbirinden ayıran, bu millete hamilik yapamaz. Bu millete liderlik yapamaz. Benim milli duygularımı, vatanıma, milletime, bayrağıma olan tutkumu ölçecek, tartışacak kişi anasından doğmadı daha. Ne benim inancımı siyasete alet edenle işim olur ne de milli duygularımı siyasete alet edip, oy pazarlığı yapanlarla işim olur? Haydi güle güle. Haydi güle güle” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sultanbeyli ve Denizli’nin ardından, Çorlu’da da vatandaşlarla buluştu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu ziyaretinde İmamoğlu’na eşlik etti. Atatürk Meydanı’nı hınca hınç dolduran, evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden bayrak sallayan vatandaşlar, cep telefonlarının ışıklarıyla görsel şölen yaşattı. “Hak, hukuk, adalet” sloganıyla alana giriş yapan İmamoğlu, Çorluluları, eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte selamladı. Alanı dolduran coşkulu vatandaşların ellerindeki döviz ve pankartlardan pasajlar okuyan İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

“ÜLKENİN DENGESİNİ BOZANLARI 14 MAYIS’TA EVLERİNE YOLLAYACAĞIZ”

“’Balkon konuşmasında kalp yapan eller görmemize 10 gün kaldı.’ Bunu Genel Başkanıma, 13. Cumhurbaşkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na götüreceğim. ‘Hak yiyen gidecek, Kemal amca gelecek.’, ‘İlk turda bitirelim.’, ‘Bizim sesimizi bir tek sizin yokluğunuz kısar.’ Sesinizi asla kıstırmayacağız. Çok önemli, çok tarihi bir seçime gidiyoruz. Bu ülkenin vatanseverleri olarak, bu seçimde Türkiye’nin dengesini yeniden sağlamak zorundayız hep beraber. Türkiye’nin dengesi, ne yazık ki tehlikeli bir şekilde bozuldu. Ne yazık ki, bunlara bıraksak bu memleketi, yere çakılmak üzere bir sürece doğru ilerliyorlar. Ülke olarak bir gün bile tahammülümüz kalmadı. Daha fazla bekleyemeyiz. Ülkenin dengesini bozanları 14 Mayıs’ta evlerine yollayacağız. 22 yıldır ülkemizin ekonomik dengesini kökünden bozanlar, ne yazık ki çok kazananlara daha çok kazandırırken, az kazananın elindeki bile gitti. Zengin daha çok zengin oldu. Fakir daha çok fakir oldu. Buradaki gençlerimiz, hak ettikleri halde kamuda iş bulamıyorlar. Hak etmeyenler, mülakat marifetiyle işe yerleştiriyorlar. Biz mülakatı, buruşturup çöpe atacağız.”

“MİLLET İTTİFAKI, BU BOZUK DÜZENİ DEĞİŞTİRMEYE GELİYOR”

“15 Mayıs’ta bu ülkeye bahar gelecek. Size söz Çorlu. Devlet de yüzünü size, millete dönecek. Devlet, millete hizmet edecek. Devlet, gücünü milletten alacak. Ama bu gücü, millete hizmet etmek için, şefkatini, vicdanını, güler yüzünü göstermek için kullanacak o gücünü, güler yüzünü. Artık millet yüzü asık yönetici istemiyor. Millet, döver gibi, söver gibi konuşanı istemiyor, istemiyor, istemiyor. Devlet, milleti için var. Devlet, herkesin işi gücü olsun, sağlığı yerinde olsun, kazancı yerinde olsun diye var. Devlet, çocuklar mutlu olsun, gençler mutlu olsun diye var. Devlet, kimse soğan ve patatesin derdini, fiyatını dert etsin diye değil, dert etmesin diye var. Devlet, bu ülkede tren kazalarıyla acılar yaşanmasın diye var. Devlet, adalet yerini bulsun diye var. Millet ittifakı, Türkiye’ye basit bir hükümet değişimi vadetmiyor. Millet İttifakı, ‘Ahmet kalksın, Mehmet otursun’ diye gelmiyor. Millet İttifakı, bu bozuk düzeni değiştirmeye geliyor. Devletimizin temellerini adalet üzerine sağlam bir biçimde oturtmaya geliyoruz. Devletin temelinde adalet olursa, bu topraklar üzerindeki her şey sağlam olur, güzel olur, güçlü olur. Devletin temelinde adalet olursa kardeşliğimiz, birliğimiz daim olur.”

“BANA OY VEREN MİLLİ VE YERLİ, BANA OY VERMEYENLER VATAN HAİNİ!’ HADİ ORADAN!”

“Bu milleti, en fazla da o birliğimiz ve beraberliğimiz üzerinden bozmaya çalışanlar var. Bugün Denizli’deydim. Çok coşkulu bir kalabalıkla oradaydık. Bütün Denizlili hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Denizli’ye girerken binanın cephelerinde ne gördüm biliyor musunuz? Efendim neymiş? ‘Milleti bölene oy vermeyin’ afişleri asmış bugünün hükümeti, ‘Devleti bölene oy vermeyin’ diye. Bu akıl ne biliyor musunuz? Bu akıl şu: ‘Bana oy veren milli ve yerli, bana oy vermeyenler vatan haini.’ Hadi oradan, hadi oradan, hadi oradan! Bakın biraz dertleşelim mi? Herkes namusu için yaşar. Vatan namustur. Bayrak namustur. Milletin onuru, namustur. Bizim dirliğimiz, birliğimiz namustur. Bu vatandaşları, 86 milyon insanı birbirinden ayıran, bu millete hamilik yapamaz. Bu millete liderlik yapamaz. Ben her yerde söylüyorum. Çorlu’nun, meydanında da söyleyeceğim. Bu söylediklerimi sanki siz söylüyormuşuz gibi düşünün. Ben size bunu söylemiyorum. Siz kendi içinizden, ben söylüyormuşum gibi düşünün. Çocuğunun, vatandaşının sesini duymayan yönetici, bu milleti yönetemez. Ben diyorum ki; ‘Benim milli duygularımı, vatanıma, milletime, bayrağıma olan tutkumu ölçecek, tartışacak kişi anasından doğmadı daha. Bakın bu söz, herkesin sözü. 86 milyon insanın sözü. Bunların, bunların elinde bir cihaz var. Sana tutuyor ve anlıyor; inançlı mı inançsız mı? Utanmasalar -haşa- cennete mi gideceksin, cehenneme mi gideceksin, bugünden söyleyecekler. Haşa! Haşa! Utanmasalar bunu da yapacaklar. Bakın ne benim inancımı siyasete alet edenle işim olur ne de milli duygularımı siyasete alet edip, oy pazarlığı yapanlarla işim olur? Haydi güle güle. Haydi güle güle.”

 

“ARAMIZDA KALSIN; 14 MAYIS’TA KAZANIYORUZ”

“Memleketin her yöresine önemli hizmetler sunacağız. Memleketin her sorunu hakimiz. İstanbul’da gece gündüz çalıştık. Onların yapamadıkları metroları yaptık. Onların bitiremedikleri işleri biz bitirdik. Durdurdular. Bakın iktidar onlarda, belediye onlarda. Onların yaptığı ayrımcılığı biz yapmayacağız. Herkesle aynı masada çalışacağız. Milletle aynı masada çalışacağız. Siz de bize eşlik edin. 10 günümüz kaldı. Çok çalışacağız. Eşimizle, dostumuzla, akrabamızla konuşacağız. Onlara diyeceğiz ki, ‘Bu iktidarın tek derdi adalet. Bu yeni iktidarın, Millet İttifakı iktidarının tek derdi çocuklarımız, gençlerimiz, onların geleceği. Bu iktidarın tek derdi, bu milletin birlikte olması, bir olması iri olması, diri olması. Millet İttifakı’nın tek derdi, bu topraklardaki Hazreti Mevlana’nın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin o güzel felsefesinin ülkenin her sathına yayılması. İnsanlarının birbirini sevmesi, sayması. Teknolojiyi yakalayan, 21. yüzyılın en öndeki ülkelerinden biri olmasını sağlamak bu ittifakın tek derdi. Bunu anlatın. Aramızda kalsın. Bak aramızda kalsın. 14 Mayıs’ta kazanıyoruz, kazanıyoruz. Millet kazanıyor. Millet kazanıyor. Her şey çok güzel olacak.”

Çorluluların İmamoğlu’na gösterdiği yoğun ilgi, buluşma sonrasında da devam etti. İmamoğlu’nu taşıyan seçim otobüsü, vatandaşların sevgi gösterileri altında, zorlukla da olsa ilçeden ayrıldı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir