Ana Sayfa / Manşet / BASIN SEKTÖRÜNÜN ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR

BASIN SEKTÖRÜNÜN ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT 3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ SEBEBİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. BASIN SEKTÖRÜNÜN ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR DEDİ.  

Başkan Coşkunfırat Basın sektörünün zor bir dönemden geçtiğini : “Basının varlığını sürdürebilmesi için günümüze kadar alınan teşvikler devam ettirilmeli,  yenileri ilave edilmelidir” dedi.

Basın özgürlüğünün, sadece gazetecilerin haber alma, haber verme ve ifade özgürlüğü olmadığını, aynı zamanda halkın da doğrudan haber alma özgürlüğü anlamını taşıdığını belirten    Coşkunfırat : “Umut ediyoruz ki, daha güzel günlere ulaşırken, özgür basının da devam ediyor olması gerekmektedir.

Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nün kutlandığı bu günün,  gazetecilerin ve çalıştıkları kurumların mesleklerini özgürce , ekonomik bağımsızlıklarını elde etmiş olarak  sürdürdükleri, çağın gerekleri ile donanımlı, basın özgürlüğünün de yeni açılımlar ve güvencelerle genişletilerek, iletişim özgürlüğüne dönüştürüleceği, hukuki düzenlemelerin gerçekleştirildiği bir süreç olarak kutlanması  çok sevindirici olacaktır.

Coşkunfırat  Gazetecilerin, basın kuruluşlarının  elbette sorunları vardır, ancak ve sorumlulukları da bulunmaktadır. Bugün yazılı, görsel ve işitsel basının yanı sıra internet medyasının da basın alanına dahil olmasıyla, gazetecilerin sorumlulukları artmıştır.

Akdeniz Basın Birliği olarak olarak özgür ve bağımsız bir medyanın yolunun sendikalı çalışma düzeninden geçtiğini bir kez daha ifade ediyoruz. Muasır medeniyet seviyesine erişmenin yolu baskıcı ve otoriter yöntemlere boyun eğmekten değil, özgür ve eşit bir medya ortamını kurmaktan geçer   Günümüz kutlu olsun. Dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir