Ana Sayfa / Ekonomi / ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR

ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR

 TARSUS BELEDİYESİ MECLİSİNE GETİRİLEN VE ÜÇ KEZ REDDEDİLEN OTO GALERİCİLER SİTESİ İÇİN ESNAFLARIN FERYADINA KAYITSIZ KALMAYAN TARSUS BELEDİYE BAŞKANI DR. HALUK BOZDOĞAN, 14 MART’TA PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR. İÇERİSİNDE 114 GALERİ DÜKKÂNI VE 36 OFİSİN BULUNACAĞI OTO GALERİCİLER SİTESİ’NİN TEMELİNİN ATILMASI İÇİN ZEMİN HAZIRLIĞI ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Oto Galericiler Sitesi’nin hayata geçirilmesi için söz verdiği üzere anında harekete geçen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yüzlerce oto galeri esnafının taleplerine yönelik, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde temel atılması için zemin çalışmalarını başlattı. Birçok kez meclise getiren ancak reddedilen teklif maddesi, esnafların sesine kulak verilerek Başkan Bozdoğan tarafından yapılıyor.

BAŞKAN BOZDOĞAN ESNAFLARIN SESİNE KULAK VERDİ, ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı’nın ve Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el oto galericileri ilgilendiren genelge ve kararnamelerinde, oto galeri sitelerinin can ve mal güvenliği gereği şehir dışından uzak bir yere taşınmasını içeren genelgeleri ile Tarsus’a yeni bir Oto Galeri Sitesi kazandırılıyor. Tarsuslu esnafların en büyük ihtiyacı olan Oto Galericiler Sitesi, belediyeye ait 24 dönümlük arazide çalışmaları başladı. Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler zemin etüt çalışmasını gerçekleştiriyor. Esnafları hem yer, hem de yüksek kira derdinden kurtaracak olan proje sayesinde mağduriyet yaşadıkları durum son bulacak.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ BAŞLIYORUZ”

DCIM104MEDIADJI_0704.JPG

Tüm engellemelere rağmen çalışmaları başlatan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Söz verdiğimiz gibi Oto galeri esnaflarımızın feryadına kayıtsız kalmadık. 14 Mart Salı günü Oto Galericiler Sitesi’nin temelini atıyoruz.  Şehrimize ve esnaflarımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir