Ana Sayfa / Kültür/Sanat / DEPREMİN GÖLGESİNDE HÜZÜNLÜ NİKAH

DEPREMİN GÖLGESİNDE HÜZÜNLÜ NİKAH

GÜLİZ VE EMRE ÇİFTİ KARARLAŞTIRDIKLARI DÜĞÜN TARİHİ DEPREMLE ERTELENİNCE SIĞINDIKLARI MEZİTLİ’DE KIYILAN SADE BİR NİKAHLA DÜNYA EVİNE GİRDİ.

HÜZNÜN VE MUTLULUĞUN BİR ARADA YAŞANDIĞI NİKÂHI MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN KIYDI.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Kahramanmaraşlı Güliz Soğuksu ve Hataylı Sırrı Emre Bahadırlıoğlu çifti mutlu bir yaşama başlamak için düğün tarihi belirledi. Ancak Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem genç çiftlerin mutluluklarını gölgeledi.

Depremde yakınları, evleri ve anıları enkaz altında kalan Güliz ve Emre, depremden kaçarak Mersin Mezitli’ye sığındı. Tece Deniz Mahallesinde bulunan akrabalarının yanına gelen Güliz ve Emre kayıplarının acısını hafifletebilmek ve ailelerine moral verebilmek adına Mezitli’de nikâhlarını kıymayı kararlaştırdı.

Aile yakınlarının tanıklığında hayatlarını birleştiren imzayı attıkları kalemi genç çiftlere hediye eden Başkan Tarhan, “Çok acı zamanlardan geçiyoruz. Maalesef pek çoğumuz evlerini, yakınları kaybetti. Hala enkaz altında yakınlarının cenazesini çıkarmayı bekleyenler var.

Umarım böyle bir felaket daha yaşanmaz ve genç çiftlerimiz bundan sonra hüznün olmadığı mutlu bir yaşam sürerler. Ülkemizi bu tür felaketlerden koruyacak Atatürkçü, çağdaş, aydınlık yüzlü ve bilime inanan çocuklar yetiştirirler” diyerek nikah cüzdanını verdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir