Ana Sayfa / Kültür/Sanat / YENİŞEHİR BELEDİYESİ’DEN “ÖĞRENCİLERİN BİLİM VE TEKNOLOJİ EGİTİMİ

YENİŞEHİR BELEDİYESİ’DEN “ÖĞRENCİLERİN BİLİM VE TEKNOLOJİ EGİTİMİ

 YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTTE BULUNAN 18 LİSEDE 400 ÖĞRENCİYE VERİLECEK OLAN DRONE EĞİTİMLERİ BAŞLADI.  ÖĞRENCİLERİN BİLGİ VE BECERİLERİNİN ARTIRILMASI AMACIYLA UYGULAMALI OLARAK VERİLEN DRONE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA DA VERİLECEK.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Mersin Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje kapsamında ilçedeki devlet liselerinin tamamında öğrencilere drone eğitimi verilecek. Okul idareleri tarafından belirlenen her okuldan 20 öğrenciye yönelik verilecek eğitimlerle insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş prensipleri, meteoroloji, hava trafiği, kumanda sistemi, cihaz bakımı ve onarımı konularında teorik ve pratik eğitimlerle destek verilecek.

“Çocuklarımıza bilim ve teknolojiyi sevdirmek bizim de sorumluluğumuz.”

Yapay zeka ve otomasyon sistemlerinin önemine dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “İnsansız hava teknolojisi günümüzde hızlı gelişiyor, bu teknolojileri kullanmak ve ayrıca üretmek çok önemli. Gençlerimizi erken yaşlarda teknolojik ürünlerle tanıştırmamız gerekiyor. Bu eğitimler liseli öğrencilerimiz için bir başlangıç olarak değerlendirilebilir. Çocuklarımıza bilim ve teknolojiyi sevdirmek bizim sorumluluğumuz. İnsansız hava araçlarının temelini oluşturan yapay zeka ve otomasyon sistemlerini çocuklarımıza anlatmak ve öğretmek istedik. Yenişehirli çocuklarımızın gelecekte yaşamın her alanında söz sahibi olmaları için tüm imkanlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir