Ana Sayfa / Çevre / TOROSLAR’DA KALDIRIM İŞGALİNE SON UYARI

TOROSLAR’DA KALDIRIM İŞGALİNE SON UYARI

TOROSLAR BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KALDIRIMDA ÜRÜN VE MALZEMELERİNİ SERGİLEYEREK, YAYALARIN KULLANIM ALANINI DARALTAN İŞLETME SAHİPLERİNİ UYARDI. YILMAZ, KALDIRIMLARIN YAYALARIN ORTAK KULLANIM ALANI OLDUĞUNU BELİRTEREK, YOL VE KALDIRIM İŞGALİ YAPAN ESNAFA MÜSAADE ETMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Toroslar Belediyesi, ilçe genelinde kaldırım işgalinin ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların geçişini engelleyen reklam tabelası, tezgah, masa ve sandalye gibi malzemelerin yol ve kaldırımlarda bulunmasına izin verilmeyeceğine dikkat çekti. Engelliler için oluşturulan alanlar üzerine park eden motorlu vasıta sahiplerinden de gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

“ESNAFIMIZIN DUYARLILIK GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kaldırımların yayaların ortak kullanım alanı olduğunu belirterek, yol ve kaldırım işgali yapan esnafa müsaade etmeyeceklerini söyledi. Yılmaz, “Kaldırım ve yollara konulan malzemeler bir yandan kötü bir görüntünün oluşmasına neden olurken diğer yandan da vatandaşlarımızın kaldırımları kullanırken zorlanmalarına neden oluyor. Toroslar Belediyesi olarak hemşerilerimizin huzur ve can güvenliğini tehdit edecek hiçbir işgale geçit vermeyeceğiz.

Bu noktada ekiplerimiz, ilçemiz genelinde denetimlerini sürdürüyor. Konuya duyarlılık gösteren esnafımıza teşekkür ederiz” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir