Ana Sayfa / Manşet / LİMAN KAPILARI VE DEPOLARDA YAŞANAN ARAÇ KUYRUKLARI SORUNLAR DİLE GETİRİLDİ

LİMAN KAPILARI VE DEPOLARDA YAŞANAN ARAÇ KUYRUKLARI SORUNLAR DİLE GETİRİLDİ

MERSİN NAKLİYECİLER DERNEĞİ BAŞKANI MEHMET BOZKURT, LİMAN VE LOJİSTİK KENTİ OLAN MERSİN’DE, MERSİN ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ’NİN (MIP) YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, ÖZELLİKLE KAPASİTE ARTIRIM PROJESİNİN SEKTÖRE VE KENTE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLARIN GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Bozkurt, bir grup sektör temsilciyle birlikte Mersin Limanını ziyaret ederek MIP Genel Müdürü Johan Van Daele ile bir araya geldi. Kapılar ve kapasite artırım projesi hakkında bilgilendirme yapılan ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Bozkurt, liman girişlerinde yaşanan sıkışıklığa çözüm getirecek kapılar projesinin iş verimi açısından önemine değinerek, projenin hızlı ilerleyişinin sektör ve kent için önemli olduğunu ifade etti.
MIP’nin şeffaf, çözüm odaklı ve misafirperver yaklaşımının kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Bozkurt, “Liman kullanıcıları olarak talep ve çözüm önerilerimizi aktardık.

Liman kapıları ve depolarda yaşanan araç kuyrukları hakkında sorunlarımızı dile getirdik ve çözüme yönelik işbirliği konusunda hemfikir kaldık. Yükleme boşaltma ilemleri sırasında oluşan tır kuyruklarının büyük sıkıntılar oluşturabileceğine dair endişelerimizi paylaştık. Başta MIP Genel Müdürü Johan Van Daele ve toplantıda bulunan tüm yöneticilerin pozitif yaklaşımları için teşekkür etmek isterim. Kapılar projesi sayesinde sorunlarımız büyük oranda çözülmüş olacaktır” dedi.

“Bilgi kirliliği ile kentin gelişiminin önüne geçilmeye çalışılıyor”
Liman ve lojistik kenti olan Mersin için MIP’in yatırımlarını desteklediklerini ifade eden Bozkurt, özellikle kapasite artırımı projesinin sektöre ve kente sağlayacağı avantajların göz ardı edilmemesi gerektiğine değindi. Denizden yapılan römorkör turunda proje alanını da görme fırsatı bulduklarını, kamuoyunda bahsedilenin aksine projenin Atatürk Parkı ile hiçbir fiziki temasının olmadığını belirten Bozkurt, bu tür bilgi kirlilikleri ile kentin gelişmesinin ve geleceğinin önüne geçildiğini söyledi.

MIP’in projeye bir an önce başlaması gerektiğini vurgulayan Bozkurt, “Sektör temsilcileri olarak kentin ve sektörümüzün gelişmesini önemsiyoruz. Günümüz koşullarında 375 milyon dolarlık bir yatırımın Mersin’e gelmesi, gerek ekonomik açıdan gerekse istihdam açısından oldukça kıymetli. Limanın işletme hakkı gereğince sınırları bellidir. Bu sınırlar dahilinde yapılacak yatırımlar kente katma değer sağlar. MIP’e bu konuda destek verilmesi gerekir. Nakliyeciler Derneği ve MTSO Meslek Komiteleri olarak projenin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir