Ana Sayfa / Ekonomi / MERSİN ÜNİVERSİTESİNDE  YEMEK ZAMI’NA TEPKİ

MERSİN ÜNİVERSİTESİNDE  YEMEK ZAMI’NA TEPKİ

MERSİN ÜNİVERSİTESİ’NDE YEMEK ÜCRETLERİNE YAPILAN ZAMLAR ÖĞRENCİLER VE MEMURLAR TARAFINDAN TEPKİ TOPLADI. DURUMDAN MAĞDUR OLAN VE EKONOMİK SORUNLAR İLE KARŞI KARŞIYA KALAN ÖĞRENCİ VE MEMURLARIN YEMEĞE GİDEMEDİĞİ İFADE EDİLDİ.  BU KONUDA SOMUT OLARAK GÖRÜLEN ZAM KONUSUNDA ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNDEN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA GELMEZKEN ZAM, ÖĞRENCİ VE MEMURLARDAN TEPKİ TOPLADI.

Mersin Üniversitesi’nde yemek ücretlerine yapılan zamlar öğrenciler ve memurlar tarafından tepki topladı. Yapılan zam karşısında sorun yaşayan öğrenciler ve memurlar durumu protesto etmek amacı ile yemeğe gitmediklerini ancak bu sorunun çözüme kavuşturulması gerekliliği konusunda talepte bulunduklarını ifade ettiler.

Mersin Üniversitesi’nin yemek ücretlerine yaptığı yüzde 112.5 oranındaki zam öğrenciler ve memurlar tarafından tepki ile karşılandı.

Durumdan mağdur olan ve ekonomik sorunlar ile karşı karşıya kalan öğrenci ve memurların yemeğe gidemediği ifade edildi.  Bu konuda somut olarak görülen zam konusunda Üniversite yönetiminden herhangi bir açıklama gelmezken zam, öğrenci ve memurlardan tepki topladı.

Taleplerini Mersin İmece gazetesi ihbar hattına şikayet ile ileten öğrenci ve memurların, üniversite yönetiminden zamların makul seviyelere çekilmesi çağrısı geldi. Konu hakkında şikayetini dile getiren Öğrenci T. A “Mersin üniversitesinde son günlerde artan yemek fiyatları karşısında çok zorluk yaşıyoruz, maddi durumu olmayan arkadaşlar yemeğe gelmiyor, barınma ve yemek derken ne yapacağımızı artık kestiremiyoruz” ifadelerini kullanırken, öğrenci D. “Okulun yemekhanesinde artan fiyatlar, ekstra geliri olmayan biz öğrenciler için hayat pahalılığı bir yana, artık karşılanamaz seviyelere gelmiştir. Bu durumdan şikayetçiyiz” dedi.

Mersin Üniversitesi personelinin de şikayet ettiği zamlar hakkında A.A “Yemek fiyatlarında yapılan zamlar sonrası arkadaşlar tepkiden yemeğe gitmemektedir” dedi. A.A “zamlar ile ilgili yaptığım sosyal medya paylaşımları sonrası mobbinge uğramaktayım ancak sesimizin duyulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir