Ana Sayfa / Manşet / SEÇER, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİ AİLELERİNİ UNUTMADI

SEÇER, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİ AİLELERİNİ UNUTMADI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, 3 OCAK MERSİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ŞEHİT AİLELERİ, YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi koordinesinde, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzelendi. Programa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik ile Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer’in yanı sıra gazi derneklerinin şube başkanları, şehit aileleri, yakınları ve gaziler katıldı.

“Dünden çok daha fazla gayret etmek, çalışmak durumundayız”
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Başkan Seçer, bundan 101 yıl önce kazanılan zaferin, büyük bir mücadele sonucunda kanla ve canla ödenen bir bedelin zaferi olduğunu vurguladı. Başkan Seçer, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Savaş meydanlarında kazandığımız zaferi, ekonomik zaferlerle taçlandıracağız” deyip Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasının ardından ülkenin yeniden inşası ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için gösterilen çabanın bir asırdır bu topraklarda devam ettiğini söyledi. Seçer, “Güçlü ülkelerle mücadele etmek, dünyada saygın bir toplum olabilmek için dünden çok daha fazla gayret etmek, çalışmak durumundayız” dedi.
Mersin’in doğası, coğrafyası, insanı, tarihi ve kültürel birikimiyle değerli bir kent olduğunu vurgulayan Seçer, böyle zengin bir kentte büyükşehir belediye başkanı olmanın kendisine ayrı bir sorumluluk kattığını ifade etti. Seçer, “İlk günde olduğu gibi bugün de inşallah sizlerin bize verdiği bu görevi bundan sonra da hep birlikte daha güzel noktalara götürmek için çabalayacağız. Geleceğin kıvılcımının yakıldığı aydınlık günler için başlangıç olan, 3 Ocak Kurtuluş Bayramınızın kutlu olmasını diliyorum. İnşallah, gelecek günler bugünlerden çok daha güzel olacak. Çalışarak, azmederek kentimizi çok daha güzel noktalara getireceğiz” diye konuştu.

Seçer, gazilerle de bir araya geldi
Başkan Seçer, daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesini ziyaret ederek, gazilerle bir araya geldi. Kurtuluş coşkusunun yaşandığı ziyarette, dernek başkanları tarafından Başkan Seçer ve protokol üyelerine plaket takdimi yapıld

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir