Ana Sayfa / Manşet / 3 OCAK, MERSİN’İN YENİDEN VAROLUŞU VE BİRLİĞİN SİMGESİDİR

3 OCAK, MERSİN’İN YENİDEN VAROLUŞU VE BİRLİĞİN SİMGESİDİR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT MERSİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILI DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA, ‘3 OCAK, MERSİN’İN YENİDEN VAROLUŞU VE BİRLİGİN ,SİMGESİDİR DEDİ.

Başkan Coşkunfırat Bugün 101. yıl dönümünü kutladığımız 3 Ocak Mersin Kurtuluşu günü aynı zamanda Mersin’in yeniden var oluş günüdür. Atalarımızın 101 yıl önce, Kuvayi-Milliye ruhuyla sahip çıktığı Mersin’e, bugün Mersinde yaşayan, Mersinde kazanan Mersinliyim diyen herkes Mersin inadına sahip çıkmalıdır..

Başkan Coşkunfırat 101. Yıl önce ‘Mersinlilerin birlik ve beraberlik içerisinde verdikleri kurtuluş mücadelesi sonucunda çekilen acılar bitmiş ve işgal sona erdirilmiştir.

Mersinimizin kurtuluşunda önemli rol üstlenen, Yusuf KENAN, Ali Galip ARKAN, Avgan ABDULLAH, Cemil ÖZDEN, Derviş GÜLERCİ, Mustafa ÇAVUŞ, Fahri DERMANCI, Hasan Fehmi AKINCI, Hasan Basri GENÇ, İmam HÜSEYİN, Vezir ÇAVUŞ, Refik DENİZ, Şemsettin Bey, Cemal EFE, Sadık PAŞA, Seyfi KÖROĞLU, Şeref GENÇ, Terzi HİLMİ, Veli Haşim ÇİFTÇİ, Yusuf Kenan GENÇ, Lütfi OĞUZCAN, BNB. Tevfik, Mithat TOROĞLU, Asım Ahmet OĞUZBAŞ, Ali Rıza BOZKURT, Fevzi SERDENGEÇTİ, Mücahit Yahya TANSAL, Osman Muzaffer KOÇAŞOĞLU, Rıfat USLU, , Yanparlı Hüseyin ve tüm isimsiz Kuvai-Milliye şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyor

Mersin’de yaşayan herkesin, Bir toplumsal , zenginlik olduğunun farkına vararak birlik ve beraberliğimizin ve toplumsal barışın değerini çok iyi anlamamız gerekmektedir.

Barış ve dostluk kenti Mersini daha çağdaş, daha güzel yapmak inancıyla tüm Mersinlilerin 3 Ocak Kurtuluş Gününü kutlar şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir