Ana Sayfa / Asayış / BABA VE OĞULA 57 YIL HAPİS

BABA VE OĞULA 57 YIL HAPİS

EKVADOR’DAN MERSİN LİMANI’NA GETİRİLEN MUZ YÜKLÜ KONTEYNERLERDE ELE GEÇİRİLEN VE “REKOR MİKTARDA YAKALAMA” OLARAK KAYITLARA GEÇEN 1 TON 300 KİLOGRAM KOKAİNLE İLGİLİ DAVADA TUTUKLU YARGILANAN ŞİRKET SAHİBİNE 30 YIL, OĞLUNA İSE 27 YIL 6 AY OLMAK ÜZERE İKİ ŞAHSA 57 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ.
Mersin 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar muz ithalatını yapan şirketin sahibi N.Ş. ve oğlu B.Ş. ile tutuksuz oğlu H.İ.Ş., firma temsilcisi M.S. ile çalışanlar R.S. ve E.Ş. katıldı. Avukatların da hazır bulunduğu duruşmada cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasını verdi. Savcı, toplanan deliller ve tüm dosyaya göre, sanıklar hakkında “uyuşturucu ithal etme” suçundan 45’er yıldan 67 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası verilmesini istedi. Sanıklar, mütalaaya karşı savunmalarında haklarındaki suçlamaları reddetti.
Avukatları da dinleyen mahkeme heyeti, şirket sahibi N.Ş.’yi 30 yıl hapis ve 375 bin lira adli para cezası, oğlu B.Ş.’yi de 27 yıl 6 ay hapis ve 200 bin lira adli para cezasına çarptırdı. İki sanığın tutukluluğunun devamına da karar veren heyet, tutuksuz 4 sanığın ise beratına hükmetti.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir