Ana Sayfa / Kültür/Sanat / KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLER EĞİTİME KAZANDIRILACAK

KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLER EĞİTİME KAZANDIRILACAK

“İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM KOCA BAŞKANLIĞINDA, “İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLERİMİZİ TESPİT VE OKULA KAZANDIRMA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Toplantıda Koca, başkanlığın başlatmış olduğu kayıt dışı öğrencileri tespit ederek eğitime kazandırma çalışmalarını Mersin’de ivedilikle sürdürdüklerini belirterek, “Bu konuda ilimiz genelinde tüm muhtarlarımıza  mesaj göndererek okula devam edemeyen öğrencilerimizin tespitini ve en yakın okulumuza/ilçe milli eğitim müdürümüze bilgi verilmesini rica ettik. Okula devam edemeyen öğrencilerimizin listelerini oluşturduk.

Sizlerden bu konuyu yakından takip etmenizi, muhtarlarımızla iletişime geçmenizi, söz konusu öğrencilerimizin velilerine en kısa sürede ulaşmanızı ve kati surette eğitim öğretime kazandırmanızı bekliyoruz” dedi.  ‘Erken Uyarı ve Takip Sistemi’ de en kısa sürede oluşturulacağını söyleyen Koca, öğrencilerin herhangi bir desteğe ihtiyacı olduğunda yanlarında bulunacaklarını belirtti.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir