Ana Sayfa / Manşet / CHP’Lİ ANTMEN: MERSİN’İN SİLUETİ BOZULMAK İSTENDİ.

CHP’Lİ ANTMEN: MERSİN’İN SİLUETİ BOZULMAK İSTENDİ.

 CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALPAY ANTMEN, BUGÜN YAPTIĞI YAZILI BASIN AÇIKLAMASINDA MERSİN’E İKİNCİ BİR LİMAN YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEREK “BEN BURADAN ÇAĞRIDA BULUNUYORUM; BÜTÜN PARTİLERE SESLENİYORUM. ATATÜRK PARKININ YAPISI BOZULMAK VE MERSİN’İN SİLUETİ BOZULMAK İSTENDİ.

İktidar partisine de sesleniyorum. Gelin yeni bir liman yapılması için hep beraber bir konsensus oluşturalım. Mersin’e yeni bir liman yapılması için hemen karar verelim. Gereken adımları atalım. Bütün Mersin bundan memnun olur” dedi.

Alpay Antmen’in açıklamasında öne çıkan başlıklar şu şekilde;   Mersin’i de Mersinliyi de koruyacağız “Uzun süredir Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği,  şehrin yapısına ve çağdaş kentleşme anlayışına uymayan şekilde liman genişletmek istedi. Bunu da uzmanlara, şehir plancılarına, konuyla ilgili demokratik kitle örgütlerine ve Mersinlilere danışmadan yapmaya çalıştı.

 ATATÜRK PARKININ YAPISI BOZULMAK VE MERSİN’İN SİLUETİ BOZULMAK İSTENDİ.

Biz de tabi hem Mersini hem de Mersinliyi korumak adına buna karşı çıktık ve çözümü de gösterdik. Neydi o çözüm? Neydi o hem Mersin’in yapısını koruyacak hem de daha fazla gelir elde edilmesini sağlayacak çözüm? Doğu yakasına bir konteyner limanı yapılmasıydı. Yani Mersin’e ikinci bir liman yapalım diyoruz”   Partimizi her yatırımı kayıtsız şartsız destekler “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak üretimden, gelirlerin artmasından, yatırımdan yanayız. Bugüne kadar hiçbir şekilde partimizin bir fabrikaya, bir atölyeye, bir tesise karşı çıktığını gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü ülkeye fabrika kuran, istihdam yaratan bir tarihimiz var.

Bizler yapmayı seviyoruz, AKP satmayı seviyor. O kamu yatırımları, Cumhuriyet fabrikalarını sattılar. Şeker Fabrikalarını, SEKA’yı, Sümer Holdingi ve daha yüzlercesini yok yere peşkeş çektiler. “Devlet ticaret yapmaz” dediler. Şimdi ise devlet bakkallık yapıyor. Çünkü şeker zamlandı, kağıt zamlandı, kıyafet zamlandı. Çünkü o fabrikaları hep sattılar. Gidin bakın o fabrikaların büyük kısmı hep Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve kurucumuz, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün döneminde yapılmıştır”   Mersin’e ikinci bir liman hemen yapalım ”İşte hodri meydan! Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tam destek vereceğiz. Buyurun, Mersin’e yeni bir liman yapalım. Hem ticaret daha çok canlansın hem de vatandaşımızın geliri artsın. Bununla beraber de yeni bir limanla birçok kişi de istihdam edilecek. İşte bu kadar açık ve net. Hem Milletvekili olarak biz bunu söylüyoruz hem de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer de yeni bir liman yapılması gerektiğini söylüyor. Sadece bizler mi? Tabi ki hayır. Konuyla ilgili istediğiniz uzmana, şehir plancısına da sorduğunuzda mevcut limanın genişlemesi yerine yeni bir liman yapılmasını çok daha doğru bulduklarını söylüyorlar.

Çünkü Mersin’i düşünüyorsanız, vatandaşın gelirinin artmasını; ülkemize katma değer yaratılmasını istiyorsanız, aklın yolu tektir”   Tek hedefimiz mutlu bir Mersin “İktidar ve ortağı böyle bekler, sadece Uluslararası Liman İşletmeciliğini dinlerse biz ikinci liman yapma şansını da kaybederiz. Bu da açık söylüyorum; böyle bir şey olursa, bu da Mersin’e saplanmış bir hançer, Mersinlilere yapılmış bir ihanet olarak tarihe geçecek. Mersin sadece ticaret kenti değil ki. Mersin tarım kenti, Mersin sanayi kenti, Mersin turizm kentidir. Bu nedenle bize bir liman yetmez. İkincisini hemen yapalım. Buna yerimiz de, hinterlandımız da, yollarımız da, imkanlarımız da müsait. Neden bekleniyor ki? Biz istiyoruz ki hemen başlasın yapılsın. Yapılmazsa seneye zaten CHP iktidarında ilk işlerimizden birisi bu olacak. Mersin’e ikinci bir liman yapmak sözümüz olacak.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SULAMA KANALI CAN ALDI

TARSUS İLÇESİNDE SERİNLEMEK İÇİN SULAMA KANALINA GİREN ÇOCUK BOĞULDU. Mersin’in Tarsus ilçesinde serinlemek için sulama ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir