Ana Sayfa / Manşet / EMEK  HAKKIMIZI  ALANA KADAR  TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM EDECEĞİZ”

EMEK  HAKKIMIZI  ALANA KADAR  TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM EDECEĞİZ”

TÜRKİYE TABİPLER BİRLİĞİ (TTB) ORTAK ÇAĞRISI ÜZERİNE SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİR GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİNE GİTTİ. MERSİN’DE, TOROS DEVLET HASTANESİ’NDE BASIN AÇIKLAMASI YAPAN 11 SAĞLIK ÖRGÜTÜ ADINA AÇIKLAMAYI OKUYAN MERSİN TABİP ODASI BAŞKANI NASIR NESANIR, “HAKKIMIZ OLANI ALANA KADAR HEP BİRLİKTE, SAĞLIKSIZ POLİTİKALARINIZIN VE EMEK GASPINIZIN KARŞISINDA OLMAYA TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM EDECEĞİZ” İFADELERİNE YER VERDİ.

Sağlık çalışanlarının verilmeyen hakları için TTB çağrı yapması üzerine tüm illerde sağlık örgütleri bir günlük iş bırakma eylemine gitti. Mersin Tabip Odası, Mahder, Ahesen (Aile Hekimleri Çalışanları Sendikası), Birlik Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İş, Hekim Birliği, Hekimsen, Kadhed (Kamu Diş hekimleri Derneği), Ses, Tabip-Sen ve Mersin Diş Hekimleri Odası iş bırakma eylemine katılım gösterdi. “SÖZ BİZİM” 11 sağlık örgütü adına basın açıklamasını okuyan Mersin Tabip Odası Başkanı Nasır Nesanır, “ Biz, ‘Başka Kamil Furtun’lar, Ersin Arslan’lar olmasın, yaşatmak için yaşamak istiyoruz’ diyenler, biz gecesi gündüzü olmayanlar,  biz hastalandıran bu sağlık sistemine göz yummayan, toplum sağlıksızken nefes alamayanlar, biz bu gördüğünüz binalarda sistemin tüm başarısızlığının altında bırakılanlar, biz aylardır oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenler, biz KHK ve güvenlik soruşturmalarıyla, aile hekimliği ceza yönetmeliğiyle baskı altına alınmaya çalışanlar, tüm bu olumsuzluklara rağmen; Biz ‘Giderlerse gitsinler’ boyun eğmeyenler, mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar, emek bizim, söz bizim diyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“HÜKÜMSÜZDÜR”

Nesanır şöyle devam etti, “ Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahibi olarak bizler, milyonlar, yoksulluk sınırı altı ödemelere, bizleri ölümüne çalıştıranlara, sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz. Yeni yasa teklifiyle yeniden farkına vardığınız gibi Meclis’te, ekranlarda yürüttüğünüz senaryolarınız, hem bizlerin hem de toplumun gözünde artık hükümsüzdür.” dedi.

“SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN BİRLİKTEYİZ”

Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle sağlık çalışanlarının emeğiyle alay ettiklerini ifade eden Nesanır, “ Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken, sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz.” şeklinde konuştu.

“SON DEĞİL

” Bugün yaptıkları G(ö)REV eyleminin bir son olmadığı belirten Nesanır, “Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir