Ana Sayfa / Manşet / BAŞKAN ÖZYİĞİT “3 YILDA HİZMET ÜRETMEYE ÇALIŞTIK

BAŞKAN ÖZYİĞİT “3 YILDA HİZMET ÜRETMEYE ÇALIŞTIK

YENİŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISININ İKİNCİ BİRLEŞİMİNDE KONUŞAN YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT, GERİDE BIRAKTIKLARI 3 YILLIK HİZMET SÜRESİ BOYUNCA SAMİMİYETLE ÇALIŞTIKLARINI VE ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE YENİŞEHİR’E EN İYİ HİZMETİ SUNMAYA ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ. YENİŞEHİR’DE TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ BİNALARI YAPILIYOR

(YETİŞ HALK HABER)HAYDARCOŞKUNFIRAT

Başkan Özyiğit “Geçen yıl kullandığımız yakıt 3 milyon 700 bin TL iken, bu yıl aynı miktarda yakıtı kullandığımızda bu rakam tam olarak 14 milyon TL’ye tekabül ediyor.” Katılımcılıkla hazırladıkları stratejik planları doğrultusunda çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Başkan Abdullah Özyiğit, şu ifadeleri kullandı 2021 yılında gelir ve gider bütçemizi yüzde 96 realize ettik.

Katılımcılıkla hazırladığımız stratejik planımız doğrultusunda 3 yıllık dönemimizi tamamladık. Bu süreçte büyük bir özveri ve samimiyetle çalıştık, en az hatayla başarılı işlere imza atıyoruz. Katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Özyiğit, “Basına Verilen Beyanat Mesnetsiz Ve Eksik” Geçtiğimiz gün bir meclis üyesi tarafından ortaya atılan iddialara ilişkin Başkan Abdullah Özyiğit, “Burada hep söylediğim bir şey var. Musa Bey de az önce ifade etti. Basında bazen yorum yapılabiliyor. Elbette ki basın bizim her şeyimiz. Onlar bizim çalışmalarımızı halka duyuruyor. Ancak yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için bu iletişimin tek taraflı yürütülmemesi gerektiğini her seferinde dile getiririm. Biri ortaya bir iddia atarsa ve o iddia bir kurumu ilgilendiriyorsa kurumun da görüşü alınmalı.  Geçen gün basına bir beyanat verilmiş, bu beyanat mesnetsiz ve eksik. Örneğin ‘Emlak vergisi toplansın’ önergesi olmaz.

Çünkü bu zaten kurumun görevi. Bir de iç hiyerarşi var, bir kurumun mensubuysanız orada süzgeçten geçer, o başımızın tacı ama zaten yasal olarak yapmak zorunda olduğumuz ve yaptığımız işleri siz önerge olarak oradan yazıp verirseniz benim gündeme almama gerek kalmaz. Çünkü zaten yapılması zorunlu işlerdir.  Burada bir önerge veriyorsunuz, böyle bir önergeyi belirli bir kademeden geçirmeniz gerekiyor.  Mektup yazar gibi tek imzayla göndermeniz ciddiyetle bağdaşır bir şey değil. Sonra da ‘Efendim halkın hakkını koruyacaktık ama buna izin verilmedi’ diye paylaşım yaparsanız, basına demeç verirseniz, bu diğer meclis üyelerine büyük bir hakaret ve ayrıca kamuoyunu yanlış bilgilendirme olur.” ifadelerini kullandı. “Yenişehir’de Türkiye’nin En Kaliteli Binaları Yapılıyor” Aynı meclis üyesinin başka bir açıklamasına ilişkin yapılan bir haber ile ilgili de konuşan Başkan Özyiğit, “Mesela az önce gördüğüm bir haberin başlığı şu şekilde; ‘Yenişehir’de yüksek katlı binalarda yangın tedbiri yok’ denilmiş. Biz diyoruz ki bilgiyi doğru kaynaktan alalım, ‘Yenişehir’de yüksek katlı binalarda yangın tedbiri yok’ diye bir habere sebebiyet vermek aslında bir özrü de gerektirir. İnsanların can güvenliğinin hiçe sayıldığı ve bizim buna göz yumduğumuz şeklinde manipülasyon içeren bir habere altyapı oluşturuyorsunuz.  Arkadaşlar, biz burada anlattık, İmardan Sorumlu Başkan Yardımcımız kalktı, anlattı. Binalar 15 katın üzerine çıktığında özel tedbirler alınıyor, kullanılan malzemeden kendi iç yangın tertibatını alacak uygulamalara kadar, yani akıllı bina uygulaması gerçekleşiyor. Şimdi bunu anlatmış olmamıza rağmen böyle bir tedbirin olmadığı şekilde haber yaptırırsan olmaz, haberi yapan kişinin de kendini sorgulaması lazım. Yenişehir’de yapılan binalar akıllı binalardır ve bu binalarda gerekli tedbirler alınır, bunlar birimlerimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar denetlenir. Yenişehir, 0,90’la Mersin’in emsali en düşük bölgesidir, Mezitli’de 1.5’ten başlar, Toroslar’da 3. 40’lara kadar çıkar.  Mevcut koşullar içerisinde en iyiye en fazla eleştiriyi yapmışız. Popülizmden uzak durmamız gerekiyor. Siz yetkili biri olarak beyanat veriyorsunuz, haber yapılıyor. Kamuoyunu doğru bilgilendirmemiz lazım. Eksik bir şey varsa sonuna kadar konuşalım. 52 katlı bina var Mersin’de. Orada da benzer tedbirler vardır. Ama o binanın yapıldığı günden bu yana teknoloji çok gelişti ve artık o teknolojiler kullanılıyor.

Yenişehir’de Türkiye’nin en kaliteli binaları yapılıyor. Şuan Yenişehir’de LEED Sertifikalı binalar yapılıyor. Bu Mersin’de sadece Yenişehir’de var. Bir başka ilçede LEED Sertifikalı bina olduğunu gösteremezsiniz. Bu kadar hassas bir yönetim varken, tutup da ‘Yenişehir’de binalarda yangın güvenliği yok’ dersen yanlış oluyor. Bu konuda elbette bir eleştiri yapılabilir, ama sadece Yenişehir’i buna mahkûm edersen bu doğru değil.” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir