Ana Sayfa / Manşet / AKDENİZ’DE ZABITADAN FİYAT-ETİKET VE MASKE-MESAFE DENETİMİ

AKDENİZ’DE ZABITADAN FİYAT-ETİKET VE MASKE-MESAFE DENETİMİ

AKDENİZ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, KORONAVİRÜS VAKALARINDAKİ ARTIŞ NEDENİYLE HİJYEN ÜRÜNLERİNDE ANORMAL FİYAT ARTIŞLARI OLDUĞU YÖNÜNDEKİ İDDİALARA KARŞI MARKETLER, LOKANTALAR, PATİSERİ VE GIDA ÜRÜNÜ SATAN İŞYERLERİNDE FİYAT-ETİKET DENETİMİ YAPTI; MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYULUP UYULMADIĞINI KONTROL ETTİ.

Halk sağlığını korumak için çalışan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, birçok kentte olduğu gibi Mersin’de de artan Koronavirüs (Covid19) vakalarına karşı denetimlerini arttırdı. İlçe sınırlarında bulunan alışveriş merkezleri, lokantaları, market ve bakkallar ile toptan ve perakende satış yapan işyerlerini denetleyen zabıta ekipleri; buralarda maske, mesafe ve hijyen yönünden salgına karşı alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını denetledi, denetimlerde ayrıca fiyat-etiket kontrolleri yaptı.

Özellikle insan hareketliliğinin yoğun olduğu kent merkezinde faaliyet gösteren işyerlerini denetleyen zabıta ekipleri, eksikleri görülen işyerleri hakkında tutanak tutarak eksikleri tamamlamaları için işletmecilere süre verdi. Denetimlerde ekipler, maske, kolonya, eldiven ve sabun gibi hijyen ürünlerinin fiyat etiketlerini de kontrol ederek anormal fiyat artışlarına karşı işletmecileri uyardı.

Denetimlere katılan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, fahiş fiyat artışları ve merdiven altı ürünlere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı, bu tür durumlarla karşılaşmaları halinde, en kısa zamanda müdürlüğe bildirmelerini istedi. Sivaslıoğlu; halk sağlığını korumak ve fahiş fiyatları önlemek amacıyla denetimlerinin artarak süreceğini sözlerine ekledi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

AHİLİK MİLLİ KÜLTÜRÜN DİRLİK VE DÜZENİDİR

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. ”AHİLİK DİN, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir