Ana Sayfa / Manşet / MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3.883 TL OLDU

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3.883 TL OLDU

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3.883 TL OLDU

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ, EN DÜŞÜK İŞÇİ ÜCRETİNİ NET 3.883 TL OLARAK BELİRLEDİ. YENİŞEHİR BELEDİYESİ VE DİSK’E BAĞLI GENEL-İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

(ÜLKEM AJANS) HAYDAR COŞKUNFIRAT

İşçilere seslenen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  “Kendimizi işveren safına koymuyoruz, sizlerin emeği karşılanamaz. Bu kenti sel bastığında, bu kentte herhangi bir sıkıntı olduğunda, pandemi yaşandığında canınız pahasına emek veriyor ve özveriyle çalışıyorsunuz dedi.

DİSK/Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, imzalanan sözleşmeyi Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmelerinden biri olduğuna dikkat çekti. Sözleşme ile Yenişehir Belediyesi çalışanları birçok konuda yeni haklara kavuşurken, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi, iş yerinde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadınların ayrımcılığa uğramaması,  gerekli pozitif ayrımcı tedbirlerin alınmasını amaçlayan tedbirler de alındı. Yenişehir Belediyesi çalışanları da toplu iş sözleşmesini memnuniyetle karşıladı.

Özyiğit “Kenetleneceğiz ve mücadeleyi sürdüreceğiz”

İşçilerle direniş çadırında mücadele ettiğini ifade eden Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Bundan 5 yıl önce Mersin Büyükşehir Belediyesinde büyük bir işçi kıyımının yapıldığı dönemde CHP Mersin İl Başkanı olarak göreve geldik ve mazbatamızı aldığımızda ilk gittiğimiz yer o işçilerin direniş çadırıydı. Ve o direniş çadırında birlikte mücadele ettik. Ve sonrasında o çadırda direnişini sürdüren 52 arkadaşımızın Yenişehir Belediyesinde istihdam edilmesinde büyük bir çabamız oldu. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve geçmiş dönem belediye başkanımızın da çok büyük katkıları oldu. Kendimizi işveren safına koymuyoruz, sizlerin emeği karşılanamaz. Bu kenti sel bastığında, bu kentte herhangi bir sıkıntı olduğunda, pandemi yaşandığında canınız pahasına emek veriyor ve özveriyle çalışıyorsunuz. Eksik kaldıysak şimdiden özür dilerim.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir