Ana Sayfa / Manşet / TARSUS BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3500 TL OLDU

TARSUS BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3500 TL OLDU

TARSUS BELEDİYESİ İLE DİSK’E BAĞLI GENEL-İŞ SENDİKASI ARASINDA İMZALAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İLE BELEDİYEDEKİ EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3500 TL OLDU. BELEDİYE AYRICA, KADROLU İŞÇİLERİN TABAN YEVMİYELERİNE YÜZDE 15 ZAM YAPTI. TARSUS BELEDİYE BAŞKANI DR. HALUK BOZDOĞAN, “İŞÇİMİZİ ENFLASYONA DA, PANDEMİYE DE EZDİRMEDİK” DEDİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Tarsus Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında, 506 KHK’lı işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Ocak 2021 itibariyle yürürlüğe girecek toplu iş sözleşmesine göre, Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 3500 TL oldu. Böylece Tarsus Belediyesi’nin en düşük işçi maaşı, ülke genelinde uygulanan asgari ücretten 675 lira fazla oldu.

Tarsus Belediyesi ayrıca 193 kadrolu işçinin günlük taban yevmiyelerinde de yüzde 15,5 oranında iyileştirmeye gitti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Pandemi sürecinde özveriyle çalışan işçilerimizin aileleriyle birlikte daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak belediye olarak görevimiz. Daha iyi bir yaşamın yolu da ekonomik gelirden geçiyor. Belediyelerimizin olanakları belli. Gönül ister ki emekçi kardeşlerimize çok daha yüksek ücretler ödeyelim. Şartlarımızın elverdiği ölçüde işçilerimizin ücretlerini artırdık

. Şunu söyleyebiliriz: İşçimizi enflasyona da, pandemiye de ezdirmedik. İşçi sendikalarının tüm asgari ücretliler için önerdiği üst sınıra yakın bir maaş belirledik. İşçilerimize, belediyemize, Tarsusumuza verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir