Ana Sayfa / Ekonomi / MEZİTLİ İLÇESİ’NE 1770 METRE YAĞMURSUYU HATTI YAPILIYOR

MEZİTLİ İLÇESİ’NE 1770 METRE YAĞMURSUYU HATTI YAPILIYOR

 MERSİN’İN ALTYAPISINI SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE KURMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN MESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, MEZİTLİ İLÇESİ TECE, SEYMENLİ VE İSTİKLAL MAHALLELERİ’NE UZUN YILLAR HİZMET EDECEK YAĞMURSUYU HATTI KAZANDIRIYOR.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

MESKİ’nin yürüttüğü çalışmaların tamamlanma

sı ile tatilciler ve bölgede yaşayan vatandaşların yağışlı dönemlerde yaşadığı su taşkınları tarihe karışacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Mezitli İlçesi Tece, Seymenli ve İstiklal Mahalleleri’nde başlattığı yağmursuyu hattı çalışmaları devam ediyor. Aşırı yağışlarda bölgede biriken sular yağmursuyu hattı ile deşarj edilerek, vatandaşların yaşadığı su taşkını sorunları giderilecek.

MEZİTLİ İLÇESİ’NDE YER ALAN TECE, SEYMENLİ VE İSTİKLAL MAHALLERİ 1770 METRE YAĞMURSUYU HATTI YAPILIYOR

MESKİ tarafından yatırım tutarı 2 milyon 232 bin lira olan yağmursuyu imalatları kapsamında Ø1400, Ø1200, Ø1000, Ø800 milimetre çaplarında 1538 metre betonarme boru, 232 metre Ø400mm beton boru ile yağmursuyu hattı yapılacak. 10 adet yerinde dökme betonarme taban imalatı ile yağmursuyu bacası ve 11 adet prefabrik muayene baca elemanları ile yağmursuyu bacası imalatları gerçekleştirilecek.  Ayrıca, 98 metre zemin altından delerek, Ø1200 milimetre çelik boru ile yatay geçiş yapılarak toplamda 1770 metre yağmursuyu hattı yapılması planlanıyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Mezitli İlçesi’nde yer alan Tece, Seymenli ve İstiklal Mahalleri’nde yapılan incelemeler sonucunda altyapının yetersiz olduğu görülmüştür. Yoğun yağışlı dönemlerde cadde ve sokaklarda biriken yağmur sularını deşarj ederek, vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçilecektir. Çalışmalar tamamlandığında her yağışta ciddi sıkıntılar yaşayan bölge sakinleri de rahat bir nefes alacaktır.

Çalışmalarına hız verilen proje sayesinde, daha önce aşırı yağışlar sonrası yaşanan olumsuz görüntüler ve vatandaşların mağduriyetine sebep olan su baskınları ortadan kaldırılacaktır” ifadelerine yer verildi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir