Ana Sayfa / Manşet / AKDENİZ BELEDİYESİ’DEN KİMSESİZ VE YAŞLILAR’’A EVİNDE HİZMET

AKDENİZ BELEDİYESİ’DEN KİMSESİZ VE YAŞLILAR’’A EVİNDE HİZMET

AKDENİZ BELEDİYESİ’DEN KİMSESİZ VE YAŞLILAR’’A EVİNDE HİZMET

AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE YAŞAYAN YAŞLI, ENGELLİ, HASTA, KİMSESİZ VE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLAR YARARINA HAYATA GEÇİRDİĞİ ‘EVDE BAKIM VE TEMİZLİK HİZMETİ’NDE ULAŞILAN İNSAN SAYISI BİNLERİ AŞTI. PANDEMİ KURALLARI GÖZETİLEREK DEVAM EDEN HİZMET İLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN GÜNDELİK HAYATI KOLAYLAŞIYOR.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün; kırsal ve merkez mahalle ayırımı yapmadan tüm ilçe sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, engelli, hasta ve kimsesiz vatandaşlar yararına başlattığı ‘Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti’ aralıksız devam ediyor.

İlçe genelinde zorlu pandemi süreci nedeniyle daha dikkatli şekilde ve periyodik olarak verilen hizmet sayesinde ihtiyaç sahibi yüzlerce insana daha ulaşılarak, kişisel bakımlarının yanı sıra evlerinin temizliği de gerçekleştiriliyor. Ekipler tarafından ihtiyaçları karşılanan yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlardan dileyenlerin, istedikleri sağlık kuruluşlarına sevklerinde de yardımcı olunuyor.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti sayesinde bugüne dek ihtiyaç sahibi binlerce insana ulaşıldığını, ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Yaşlı, engelli, kimsesiz, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Gültak, “Gönül belediyeciliği anlayışı ve sosyal belediyecilik ilkesi ile Akdeniz’in neresinde olursa olsun, ihtiyaç sahibi bir vatandaşımız varsa ona ulaşmaya talep ve ihtiyaçlarını yerine getirmek için çalışıyoruz. Ekiplerimiz, uzak yakın demeden insanlarımıza ulaşmak için 7 gün 24 saat görevinin başında. Amacımız, yaşlı ve engellilerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak. İnsanlarımızdan alacağımız hayır duaları, bizler için en kıymetli ve en güzel ödüldür” dedi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunulan bakım ve temizliğin yanı sıra, yaşlılık, dulluk, engellilik maaşı bağlanması için takip işlemleri de yapılıyor. SYDV ile iletişime geçen ekipler, gıda temini için kayıtların yapılmasına aracı oluyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir