Ana Sayfa / Ekonomi / TARSUS BELEDİYESİ BİN ADET KONTEYNER ALDI

TARSUS BELEDİYESİ BİN ADET KONTEYNER ALDI

TARSUS BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KOORDİNESİNDE DEĞİŞTİRİLECEK OLAN YENİ ÇÖP KONTEYNERLERİ DAHA MODERN GÖRÜNÜMLERİ İLE VATANDAŞLARIN KULLANIMINA SUNULACAK. KENTTE İHTİYAÇ DUYULAN DAHA SAĞLAM, TEMİZ VE KULLANIŞLI ÇÖP KONTEYNERLERİ TESLİM ALINMALARININ ARDINDAN GELEN TALEPLER VE GEREKLİ GÖRÜLEN NOKTALARA YERLEŞTİRİLECEK.

Temizlik İşleri Müdürlüğündeki çalışmaları ve periyodik olarak teslim edilen konteynerleri yerinde inceleyen ve Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okay ve Temizlik İşleri Müdürü Seyhan Bayır’dan bilgiler alan Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, tasarruf tedbirleri kapsamında atıl durumdaki çöp konteynerlerinin onarım ve bakım çalışmalarını yaparak yeniden kullanıma kazandıran personelleri de takdir ederek teşekkür etti.

Temizlik Müdürlüğünün geri dönüşüm çalışmaları kapsamında, ilçe genelinde işlevini yitirmiş atıl durumda olan konteynerlerinin onarım ve bakım çalışmalarına bir süre önce başlanıldığını ve çalışma sayesinde ilk etapta 200 adedini hizmete kazandırıldığını ifade eden Başkan Bozdoğan,

“Yenileme çalışmasına atıl durumda tek bir çöp konteyneri kalmayana kadar devam edilecek. Tasarruf tedbirlerimiz kapsamında kaynak ustalarımız tarafından yapılan bu çalışma ile sağlamlaştırılan konteynerlerimiz, boyandıktan sonra üzerlerine logo ve çeşitli çevreci resimler basılarak hizmete kazandırılıyor. Onarılıp, yenilenen ve belirlenen noktalara yerleştirilen çöp konteynerleri periyodik olarak dezenfekte ediliyor bu şekilde hem görüntü kirliğinin önüne geçiliyor hem de etrafa pis koku yayan konteynerler ortadan kalkmış oluyor” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ: “ “SAVUNMA SUSARSA, İNSANCA YAŞAMA SUSARSINIZ”

CUMHURİYETLE YAŞIT OLAN MERSİN BAROSU’NUN KURULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir