Ana Sayfa / Çevre / YENİŞEHİR’DE YEŞİL BİNA DÖNEMİ

YENİŞEHİR’DE YEŞİL BİNA DÖNEMİ

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT, TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. TÜRKİYE’NİN KENDİ ENERJİSİNİ TEDARİK EDEN EN BÜYÜK TOPLU KONUT PROJESİNİ YENİŞEHİR’DE HAYATA GEÇİRİYORUZ. BU BAŞLANGICIN HERKESE İLHAM VERMESİNİ UMUT EDİYORUM TÜM TÜRKİYE’YE ÇEVRE İLE İLGİLİ BİR MESAJ VERİYORUZ”.” DEDİ.

(ÜLKEM AKJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

İklim ve Enerji için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni imzalayarak, sözleşmenin 2020- 2030 dönemi kriterlerine uyacağını taahhüt eden ilk belediye olan ve Mersin’de ilk defa yeşil bina anlamına gelen LEED Sertifikalı gündüz bakımevi yapan Yenişehir Belediyesi, sürdürülebilir, ekolojik, yeşil ve çevre dostu proje ve uygulamalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor

BAŞKAN ÖZYİĞİT, “TÜM TÜRKİYE’YE ÇEVRE İLE İLGİLİ BİR MESAJ VERİYORUZ”

Projenin temel atma töreninde konuşan ve Yenişehir Belediyesi olarak tüm projelerini çevreye uygun olarak hayata geçirdiklerini belirten Başkan Abdullah Özyiğit, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ve biz buradan tüm Türkiye’ye çevre ile ilgili bir mesaj veriyoruz. Türkiye’nin kendi enerjisini tedarik eden en büyük toplu konut projesini Yenişehir’de hayata geçiriyoruz.

Özyiğit, “Umut ediyorum ki bu başlangıç herkese ilham olur”

 Yenişehir’de 10 yıl içinde karbon salınımını yüzde 40 düşüreceklerini söyleyen Başkan Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzaladık. Bu sözleşmede 10 bin 186 tane belediyenin ortak imzası var.  Çevreye duyarlı projeler yapma ve çevreyi koruma notasında ortak bir davranış sergilemekle ilgili attığımız bir adımdır. Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzalayarak, Umut ediyorum ki bu başlangıç herkese ilham olur.” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ: “ “SAVUNMA SUSARSA, İNSANCA YAŞAMA SUSARSINIZ”

CUMHURİYETLE YAŞIT OLAN MERSİN BAROSU’NUN KURULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir