Ana Sayfa / Manşet / CHP MERSİN İL BAŞKANI AKTAY ‘’ GÜLTAK KÖTÜ NİYETLİ’’

CHP MERSİN İL BAŞKANI AKTAY ‘’ GÜLTAK KÖTÜ NİYETLİ’’

CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY,  ÖZGÜR ÇOCUK PARKI’NIN ADININ ŞEHİT RAMAZAN BAHŞİŞ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN BİR ÖNERGE VERİLMİŞTİR.  OYSA, ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ RAMAZAN BAHŞİŞ’İN AZİZ HATIRASI 2017 YILINDAN BU YANA, İSMİNİN VERİLDİĞİ BİR PARKTA YAŞATILMAKTADIR DEDİ ,MERSİNLİ SİYASETÇİLERE İSE HERKESTEN ÇOK DAHA HASSAS OLMAK YAKIŞIR.

Akdeniz Belediye Meclisi toplantısında, Huzurkent Mahallesi’de, Şehit Ramazan Bahşiş Parkı olmasına rağmen, aynı mahallede, 1 kilometre mesafedeki bir başka parka da aynı adın verilmesi MHP’li Tufan Nenni tarafından önerilmiş, teklif oy çokluğuyla reddedilmişti. AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Şehidimizin adını parka vermediniz” diyerek CHP’li ve HDP’li belediye meclisi üyelerini hedef alınca mecliste tartışmalar yaşanmıştı.

 KÖTÜ NİYETLİ BİR GİRİŞİM’

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, belediye meclisinde yaşananlarla ilgili bir açıklama yaptı. Aktay “Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye meclis üyesi tarafından, gündemde olmadığı halde,  Özgür Çocuk Parkı’nın adının Şehit Ramazan Bahşiş olarak değiştirilmesi için bir önerge verilmiştir.  Oysa, Şehit Uzman Çavuş Ramazan Bahşiş’in aziz hatırası 2017 yılından bu yana, isminin verildiği bir parkta yaşatılmaktadır.  Şehidimizin ismi o tarihte yeni açılmış bir parka verilerek hepimizin takdir ettiği bir saygı ve kadirşinaslık gösterilmiştir. Buna rağmen, bugün şehidimizin isminin ikinci bir parka daha verilmesini teklif etmenin yöneticilik ciddiyetiyle de hatıraya saygıyla da açıklanabilir bir tarafı yoktur. Amaç sadece, ‘Şehit adının bir parka verilmesi engellendi’ algısı yaratmaktır” dedi.

ŞEHİDİN ADININ BİR PARKTAN BİR PARKA TAŞINMASINA KARŞI ÇIKTIK’

Halen Ramazan Bahşiş adını taşımakta olan park ile önergeye konu olan Özgür Çocuk Parkı arasındaki mesafenin yaklaşık 1 kilometre olduğunu ifade eden Aktay şunları söyledi:

“Şehidimizin ismini bu 1 kilometre içinde bir parktan bir başka parka taşımak ya da aynı anda iki parka verilmesi gibi, benzeri görülmemiş, garip, şehidimize ve Mersinlilere saygı sınırlarını zorlayan bir uygulamaya Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri elbette karşı çıkmıştır. Akdeniz Belediye Meclisi’nin Cumhur İttifakı mensubu değerli üyeleri eğer Ramazan Bahşiş isminin 2017 yılında bir parka verilmesiyle ilgili bir rahatsızlık taşıyor, bunu yanlış buluyorlarsa bilmelidirler ki yanlışı düzeltmenin yolu şehidimizin ismi üzerinden bir tartışma açmak olamaz. O park olmadı, bu park da olsun’ ciddiyetsizliğine derhal son verilmeli, şehidimizin ismi ilk verildiği yerde sonsuza dek yaşamalıdır. Ayrıca bu durum, manevi bir gereklilik görülüyor ise, şehidimizin isminin yeni yapılacak, park dışında ikinci bir tesise verilmesine de engel değildir. Yeter ki konunun gerektirdiği özen ve hassasiyet içinde davranılsın. Bu ülkenin gencecik çocukları, isimleri üzerinden siyasi propaganda manevraları yapılsın, toplum ayrıştırılsın diye canlarını vermiyorlar. Yaşanan acıları gerçekten hissetmek ve bu acıları siyasi malzeme haline getirmemek bütün siyasetçilerin sorumluluğudur. Mersinli siyasetçilere ise herkesten çok daha hassas olmak yakışır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ: “ “SAVUNMA SUSARSA, İNSANCA YAŞAMA SUSARSINIZ”

CUMHURİYETLE YAŞIT OLAN MERSİN BAROSU’NUN KURULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir