Ana Sayfa / Eğitim / YENİŞEHİR BELEDİYESİ AİLELERİ UZAKTAN EĞİTİME YENİŞEHİR BELEDİYESİ EL ATTI

YENİŞEHİR BELEDİYESİ AİLELERİ UZAKTAN EĞİTİME YENİŞEHİR BELEDİYESİ EL ATTI

YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ‘HER EV BİR OKUL, HER ANNE-BABA ÖĞRETMENDİR’ SLOGANIYLA UZAKTAN EĞİTİM AİLE REHBERİ KİTAPÇIĞI HAZIRLADI. AİLELERİN UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE NE YAPMALARI GEREKTİĞİ ÜZERİNE BİLGİLER İÇEREN KİTAPÇIK, KENT GENELİNDE AİLELERE ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILIYOR.

ÜLKEM AJANS(HAYDAR COLŞKUNFIRAT

Çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Türk Psikologlar Derneği iş birliğiyle yeni bir uygulama başlattı. Türkiye’de ilk kez Uzaktan Eğitim Aile Rehberi Kitapçığı hazırlandı. Kitapçıkta, uzaktan eğitim sürecinde ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiği, çocukların derse başlamadan önce ne gibi hazırlık yapmaları ve ders esnasında yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılıyor. Uzaktan Eğitim Aile Rehberi Kitapçığı, Yenişehir Belediyesi Sosyal Hizmet Ekibi tarafından kentin farklı noktalarında dağıtılıyor.

 

Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Pandemi nedeniyle eğitimde yeni bir süreç başladı. Çocuklarımızı ve ailelerimizi bu süreç hakkında bilgilendirmek istedik. Aslında uzaktan eğitimin nasıl yapılması gerektiği konusu da başlı başına eğitim gerektiren bir konu. Yenişehir Belediyesi olarak kentimizde bu açığı kapatacağız

. Çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinden en etkili ve verimli biçimde yararlanmaları için ailelerimize bilgiler vereceğiz. ‘Her aile bir okuldur’ sloganımızı tekrar yineliyorum. Aileler de birer eğitimcidir. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz ve ailelerimizi eğitiyoruz. Destekleri için Türk Psikologlar Derneği’ne de ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİCE ÜRETİCİ DESTEĞİ

KIŞ MEVSİMİNDE ZARAR GÖREN ARAZİ YOLLARINDA SEFERBERLİK BAŞLATAN GÜLNAR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE ÜRETİCİLERİN TARLALARINA DAHA RAHAT ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir