Ana Sayfa / Eğitim / SİLİFKE’DE DOĞAYA YOLCULUK’ PROJESİ

SİLİFKE’DE DOĞAYA YOLCULUK’ PROJESİ

SİLİFKE İLÇESİNDE BİLİM VE SANAT MERKEZİ (BİLSEM) TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN TÜBİTAK 4004 ‘GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI İLE DOĞAYA YOLCULUK’ PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI.

Silifke Halk Eğitim Merkezinde yapılan TÜBİTAK 4004 projesine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Durmuş, projede görevli öğrenciler ve davetliler katıldı. Silifke Bilsem Biyoloji Öğretmeni Esra Zaim Akın’ın 7-12 Eylül tarihleri arasında  yürüteceği projeye Mersin’den 4 Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim gören 40 öğrenci yararlanacak. Projedegezi-gözlem, saha çalışmaları, deneysel uygulamalar, sanatsal ve sportif faaliyetler, atölye ve grup çalışmaları yapılacağı belirtildi.

Projenin açılış konuşmasını yapan Silifke Bilsem Müdürü Mahmut Ongun, “TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2019 çağrı yılı kapsamında Türkiye genelinde 422 proje başvurusu gerçekleşmiş, bunların içerisinden 85 tanesi desteklenmeye uygun görülmüştür. Bu projelerden bir tanesini de okulumuz yürütmektedir.

Gençlerimizi bu zorlu koşullarda güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için pandemi konusunda gerekli tedbirler alınmıştır. Projemizin amacı, teknolojik dünyanın etkisinde kalan, yaşadıkları kentlerde doğayla bağlantısı az olan özel yetenekli öğrencilerin disiplinler arası bir yaklaşımla doğayı tanıması, doğaya karşı olumlu tutumlar geliştirmeleri, doğa ile bilim arasındaki işlevsel bağlantıyı anlamaları, doğayı korumaya yönelik problem çözme becerilerini geliştirmeleri ve elde ettikleri kazanımları gittikleri ortamlarda yaygınlaştırmalarıdır. Proje sonucunda katılımcıların doğa bilincinin artacağına, bireysel yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunacağına ve bilime bakış açılarının olumlu yönde değişeceğine inanıyoruz” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİCE ÜRETİCİ DESTEĞİ

KIŞ MEVSİMİNDE ZARAR GÖREN ARAZİ YOLLARINDA SEFERBERLİK BAŞLATAN GÜLNAR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE ÜRETİCİLERİN TARLALARINA DAHA RAHAT ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir