Ana Sayfa / Manşet / DEVA PARTİSİ HÜKÜMET’DEN DAVACİ’’ SALGINI İLE MÜCADELEYİ İYİ YÖNETEMİYOR!”

DEVA PARTİSİ HÜKÜMET’DEN DAVACİ’’ SALGINI İLE MÜCADELEYİ İYİ YÖNETEMİYOR!”

DEVA PARTİSİ TARAFINDAN AÇIKLANAN BİR RAPORDA KORONAVİRÜS SALGININDA SON DÖNEMDE YENİDEN BAŞLAYAN ARTIŞ ELE ALINDI.

(ÜLKEM AJANS) HAYDAR COŞKUNFIRAT

Sağlık Politikaları Başkanı Medeni Yılmaz şu görüşleri ifade etti“ İKTİDAR YALANCI ÇOBANLIK YAPMAMALIDIR! ”“Siyasi iktidarın birinci ve en önemli sorumluluğunun halkı doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Yılmaz “siyasi iktidar hangi gerekçe ile olursa olsun, “yalancı çoban” durumuna düşmemelidir. Gerçeklerin gizlenmesi, önce tehlikeli bir rahatlığı, sonrasında tedbirsizliği ve salgında artış riskini getiriyor” dedi.

“Başarılı ülke örnekleri ve bilimsel araştırmaların, koronavirüs salgını ile mücadelede kapsamlı koruma ve izolasyon tedbirlerinin kararlılıkla uygulanması durumunda ekonomi üzerindeki olumsuz etkinin uzun dönemde çok daha az olacağını ortaya koyduğuna dikkat çeken” Yılmaz, “DEVA Partisi olarak özellikle 3 temel konuda siyasi iktidarı acil olarak harekete geçmeye çağırdı”:

1- “Salgını önlemede, koruyucu sağlık hizmeti hastanede verilen hizmetten daha önceliklidir.”

  1. “İnsanların topluca bir arada bulunduğu mekanlarda denetim yetersizdir. Yayılmayı daha fazla artırmadan kontrolü sağlayacak tedbirlerin hızla alınması gereklidir. Kitlesel hareketler (toplantı, açılış, düğün, tören, seyircili spor gösterileri gibi) yasaklanmalıdır.
  2. Yapılacak denetimlerin hem eğitici olması hem de kurallara riayet edilmesi konusunda çok daha aktif yapılması önemlidir. Bu denetlemelerde Sağlık Bakanlığının İçişleri Bakanlığı ile ortak bir şekilde denetim ekiplerini artırarak çok daha aktif rol alması gereklidir.”
  3. “Koronavirüs testleri kamu-özel her hastanede ücretsiz yapılmalıdır.
  4. Test çalışmaları mutlaka yaygın bir şekilde yapılmalı özellikle temaslı gruba kesinlikle test yapılmalıdır. Bu salgında başarılı olan ülkelerin hemen hepsi yaygın test yapan ülkelerdir.
  5. Mobil test uygulaması hayata geçirilerek test sayısı hızlı bir şekilde artırılmalı ve hastanelere yığılım önlenmelidir.”

2- “Sağlık çalışanlarının sosyal, ekonomik durumları ve çalışma şartları düzeltilmelidir.

  1. Koronavirüs sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılmalı ve bu konu ile ilgili yasal düzenleme mutlaka yapılmalıdır.”

3- “Bilim Kurulu yeniden yapılandırılmalı, sağlıkla ilgili meslek örgütlerinin çalışmalara katkı sunmasına olanak sağlanmalı ve kararları kamuoyuna şeffaf bir şekilde açıklanmalıdır.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİCE ÜRETİCİ DESTEĞİ

KIŞ MEVSİMİNDE ZARAR GÖREN ARAZİ YOLLARINDA SEFERBERLİK BAŞLATAN GÜLNAR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE ÜRETİCİLERİN TARLALARINA DAHA RAHAT ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir