Ana Sayfa / Manşet / ŞEHİT ŞAHİN, GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT ŞAHİN, GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

AĞRI’NIN DOĞUBAYAZIT İLÇESİNDE, İRAN SINIRINDAN SIZMA GİRİŞİMİNDE BULUNAN PKK’LI TERÖRİSTLERLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN PİYADE UZMAN ÇAVUŞ İDRİS ŞAHİN  MERSİN’DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Doğubayazıt ilçesinde, İran sınırından sızma girişiminde bulunan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İdris Şahin (25), memleketi Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı. Törende, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine, nişanda giydiği beyaz gömleği ve siyah kravatı bırakıldı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi sınırında İran tarafından sızma girişiminde bulunan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İdris Şahin için memleketi Mersin’de tören düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze töreni için askerlerin omuzlarında Muğdat Camisi avlusuna getirildi. Buradaki törene şehidin annesi Ferizade ile babası Abdullah Şahin, nişanlısı Özlem Kaya, yakınları ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, milletvekilleri, belediye başkanları, askerler ile çok sayıda kişi katıldı.

Şehidin ailesi ve yakınları, tubata sarılarak, uzun süre gözyaşı dökerken, kardeşi ise şehidin nişanı sırasında giydiği beyaz gömleği ile siyah kravatını tabut üzerine bıraktı.  Şehit İdris Şahin’in cenazesi kıldırılan namazın ardından Akbelen Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİCE ÜRETİCİ DESTEĞİ

KIŞ MEVSİMİNDE ZARAR GÖREN ARAZİ YOLLARINDA SEFERBERLİK BAŞLATAN GÜLNAR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE ÜRETİCİLERİN TARLALARINA DAHA RAHAT ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir