Ana Sayfa / Manşet / ‘’BİZ CHP’KADINLAR İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN BEKÇİLERİYİZ”

‘’BİZ CHP’KADINLAR İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN BEKÇİLERİYİZ”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) MERSİN İL KADIN KOLLARI ÖRGÜT VE ÖRGÜTLENMEDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI SONGÜL ÖZDEMİRTAŞ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN CHP’NİN KIRMIZIÇİZGİSİ VE SÖZLEŞMESİ’NİN BEKÇİLERİDİR DEDİ.

(CHP) Mersin il kadın kolları Mersin il kadın kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu  Başkan Yardımcısı SONGÜL ÖZDEMİRTAŞ Akdeniz Basın birliğini ziyaret etti.

Özdemir taş Basın Birliğinde yaptığı açıklamada “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KIRMIZIÇİZGİMİZDİR” dedi

. Türkiye’de sosyal devlete ve adalete, ekmek gibi, su gibi bir ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bugün ülkemizin her bir köşesi işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik ve şiddet ile kaynarken, siyasi iktidar yangına benzin dökecek kadar kontrolünü yitirmiş kararlar alıyor. 2011 yılında imzalanan ve kadına yönelik şiddete karşı devletin atması gereken adımları temel alan İstanbul Sözleşmesi, bugün uygulanıyor olsa birçok kız kardeşimiz yaşıyor olacaktı. Birçok kadın evde ekonomik şiddet görmeyecekti; psikolojik şiddete uğrayıp susmayacaktı ve hatta bu yüzden hayatına son vermeyecek

KADINLAR HİÇ BİR DÖNEM YAŞAMADIKLARI KADAR BASKI VE ŞİDDET ALTINDA KALMADILAR

Özdemirtaş’’ kadına şiddetle ilgili sözlerini söyle sürdürdü  Kadınlar hiç bir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında” dedi.

Kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Kadınlar mutlu yaşasın, özgür yaşasın ve huzurlu yaşasın diyoruz!  Dünyanın her tarafında kadınlar, aynı haklar için aynı mücadeleyi veriyorlar. Baskının ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, bu karşı duruşun dayanışma ruhu ile beslenmesi gerektiğini göstermek için her türlü şiddete karşı susmuyoruz. Bugün artık kabul edilemez boyutlara gelen kadın cinayetleri, güvencesiz çalışan kadınların iş cinayetleri, cinsel yönelimleri nedeniyle öldürülen bireyler, çocuk işçiler, çocuk gelinler, cinsel istismara uğrayan çocuklar olgusu; mücadelenin topyekûn, örgütlü ve dayanışma içinde yapılması gerektiğini bizlere gösteriyor. Kadınların evde, sokakta yada çalıştığı yerlerde kadın oldukları için yaşadıkları baskı, şiddet ve sömürünün arkasında ideolojik bir saldırının olduğunun bilincindeyiz ve kadınların sahip oldukları tüm farklılıklarına rağmen maruz kaldıkları sömürünün aynı olduklarını biliyoruz.”

Kadınları yok sayan, onun emeği ve bedeni üzerinde hak iddia eden bu zihniyete karşı, bulundukları her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerini güçlendirerek mücadele edeceklerini, bedenimize, kimliğimize sahip çıkacağız dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİCE ÜRETİCİ DESTEĞİ

KIŞ MEVSİMİNDE ZARAR GÖREN ARAZİ YOLLARINDA SEFERBERLİK BAŞLATAN GÜLNAR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE ÜRETİCİLERİN TARLALARINA DAHA RAHAT ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir