Ana Sayfa / Kültür/Sanat / MERSİN’DE YAZLIKLARDAN YAYLALARA MÜZİK ŞÖLENİ YAŞANDI

MERSİN’DE YAZLIKLARDAN YAYLALARA MÜZİK ŞÖLENİ YAŞANDI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI’NDA 8 İLÇEDE 61 SOSYAL MESAFELİ KONSER DÜZENLEYEREK, SALGIN SÜRECİNDE ZORLU GÜNLER YAŞAYAN MERSİNLİ SANATÇILARI DİNLEYİCİLERİYLE BİR ARAYA GETİRDİ. BAYRAMI YAYLALARDA, PLAJLARDA, SAHİLDE VEYA EVLERİNDE GEÇİREN HER YAŞTAN VE HER KESİMDEN VATANDAŞ, BAYRAM BOYUNCA MÜZİĞE DOYDU.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca Mersinliler’i müzikle buluşturdu. Kentin 8 ilçesinde 10’u akustik, toplam 61 sosyal mesafeli konser düzenlendi. Mersinli sanatçılar, zorlu günlerin ardından Büyükşehir’in konserlerinde dinleyicileriyle bir araya geldi. Yaylalardaki vatandaşlar da, plajlardaki yazlıkçılar da bayramda müziğin ortak paydasında buluştu.

Mersin sahilinde bayram festival havasında kutlandı

Tarsus’tan Anamur’a kentin 8 ilçesinde düzenlenen 61 konserin 16’sı Yenişehir İlçesi’nde gerçekleşti. Kültür Park’ta bayram gezmesi yapan Mersinliler, sahilin 3 farklı noktasındaki konserlerde soluklanma imkanı buldu. Mersin İdmanyurdu ve Galatasaray Meydanları’nda bayram boyunca 10 akustik konser gerçekleşirken, Marina civarındaki büyük sahnede ise 6 sanatçı sahne aldı.

Ayrıca, Kültür Park Amfi Tiyatro’da bayramın ikinci ve son günü Çocuk Etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklerde çocuklar için Türkçe ve İngilizce oyunlar, sosis balon atölyeleri ve mini disko aktiviteleri yapıldı. Mersin sahil şeridinde bayram festival havasında kutlandı.

Mersin’in yazlık bölgelerinde 33 konser gerçekleşti

Konserlerin bir diğer durağı Silifke, Erdemli ve Anamur ilçeleri oldu. Bayramı yazlıklarda ve plajlarda geçiren Mersinliler müziğe doydu. Bayram boyunca Erdemli’de 20, Silifke’de 12 ve Anamur’da 1 olmak üzere toplam 33 konser gerçekleşti. Tatilcilerin yoğun olduğu Silifke’nin Susanoğlu Sahili, Taşucu Limanı, Erdemli’nin Yemişkumu, Kızkalesi ve Limonlu Sahili ile Anamur’un Dragon Parkı gibi çok sayıda noktada farklı tarzlarda müzik sesleri yankılandı.

Konserlerin bir adresi de Mersin’in yaylaları oldu

Büyükşehir, bayramı yaylalarda geçiren vatandaşları da müzikle buluşturdu. Çamlıyayla ve Toroslar İlçeleri’nde toplam 4 konser gerçekleşti. Türk Halk Müziği’nden Türk Sanat Müziği ve popüler müziğe farklı tarzlardaki konserler, her yaştan Mersinli’yi bir araya getirdi.

Konserler, Akdeniz ve Tarsus’un mahallelerine de taşındı

Akdeniz ve Tarsus İlçeleri’ndeki vatandaşlar da bayram coşkusunu mahallelerinde yaşadı. Akdeniz İlçesi’nin Güneş, Çilek, Karaduvar ve Kazanlı Mahalleleri’nde 4 gün boyunca 4 farklı konser gerçekleşti. Tarsuslular ise ilçe merkezindeki Kültür Park’ta gerçekleşen 3 konserde bayram coşkusuna ortak oldu.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“MERSİN’DE VAKALARINDAKİ ARTIŞ İLE İKİNCİ SIRADA”

DİKKAT MERSİN! CORONA VİRÜSÜYLE MÜCADELE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BİLİM KURULU TOPLANTISI SONRASI SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir