Ana Sayfa / Manşet / YEREL BASIN EKONOMİ KISKAC‘I ALTINDADIR

YEREL BASIN EKONOMİ KISKAC‘I ALTINDADIR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT BASINDA SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA YEREL BASINIMIZDA BİR YANDAN MEVCUT İKTİDAR ÇEVRELERİNİN BASKISI BİR YANDAN EKONOMİK SIKINTILARLA KISKAÇ ALTINDADIR

Başkan Coşkunfırat Dünyada en çok tutuklu gazeteci olan ülke olmakla birlikte basın özgürlüğü sıralamasında son sıralarda yer almaktayız Yapılan araştırmalara göre halen cezaevlerinde  imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü olmak üzere 100 üzerinde  gazeteci tutuklu bulunmaktadır. Dünyada tutuklu gazeteci sayısı 180’ civarında. Bunun büyük çoğunluğu Türkiye’de tutuklu bulunmaktadır. Bu hükümet döneminde tutuklu-hükümlü gazeteci sayısı bakımından Türkiye dünya birincisidir.

Başkan Coşkunfırat Ülkemizin yaşadığı ekonomik sorunların en fazla etkilediği sektörlerden biri olan basın dünyasında işsiz kalan binlerce çalışan ve karşılaşılan diğer sorunlar bugünün bir bayram olarak kutlanmasını güçleştirmektedir. Yerel basınımızda bir yandan mevcut iktidar çevrelerinin baskısı bir yandan ekonomik sıkıntılarla kıskaç altındadır.

Bağımsız ve özgür basının önündeki tüm engellerin kalkmasını, basın çalışanlarının hak ettikleri gelir düzeyiyle uygun çalışma ortamına en kısa sürede kavuşmalarını umut ediyorum. Basının ve çalışanlarının sorunlarının çözülmesi umuduyla, tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutluyor, Saygılar sunuyorum.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR”

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR” CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ MAHİR BAŞARIR, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir