Ana Sayfa / Manşet / KENTİMİZİN DAHA YAŞANABİLİR OLMASI ADINA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

KENTİMİZİN DAHA YAŞANABİLİR OLMASI ADINA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI (MTSO) YEREL YÖNETİMLER KOORDİNASYONU, MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN’A ZİYARETTE BULUNDU. KIZILTAN, “KENTİMİZİN DAHA YAŞANABİLİR OLMASI ADINA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK. BU AMAÇLA ÇALIŞMA GRUBU KURDUK VE BELEDİYELERİMİZİN MECLİSİNİ TAKİP EDEREK HEM SİZE DESTEK OLMAK YOL GÖSTERMEK VE YENİ FİKİRLER ÜRETMEK ADINA FAALİYETTE BULUNACAĞIZ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan başkanlığında gerçekleşen, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol’la birlikte MTSO Meslek Komitesi Başkanlarının da yer aldığı ziyarette, Mersin’i ekonomik ve siyasi anlamda çıkarmak için yapılması gerekenler konuşuldu.

Kentte yaşayan herkesin, Mersin’in gelişmesi için çalışması gerektiğini ifade eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, “Kentimizin daha yaşanabilir olması adına elimizi taşın altına koyduk. Bu amaçla çalışma grubu kurduk ve belediyelerimizin meclisini takip ederek hem size destek olmak yol göstermek ve yeni fikirler üretmek adına faaliyette bulunacağız. Bizler kimseyi eleştirecek ya da ödüllendirecek konumda değiliz. Yol gösteririz, projeler veririz. Ortada bir anlaşmazlık uyuşmazlık varsa bizden talep edilirse uyuşmazlığın çözülmesi adına bizde destek veririz. Gereken girişimleri yaparız. Projelerimizi inatlaşmadan kavga etmeden yapmamız gerekiyor. Önemli olan budur. Herkesin Mersin’i düşünmesini istiyorum. MTSO’nun da burada önemli bir görevinin olduğunu düşünüyorum” dedi.

MTSO Meclis Başkanı İzol’da, Mersin’in çıkarlarının her şeyin üzerinde olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Burada önemli olan şehrin mutluluğu refahıdır. Başkanların uyumlu çalışması da şehri mutlu eder. Bizim de meclisimiz de ara sıra tartışmalar oluyor ama şehrimizde en uyumlu meclis bizim Meclisimiz. Aynı gemideyiz. Belediye başkanlarımız ilçelerde hepsi değerli insanlar. Vatandaş olarak herkesin istediği şahıslar. Bunların mutlaka başarılı olması gerekiyor. Ancak başarının devamı için bizim de size moral ve motivasyon vermemiz lazım. Başkanlarımızın da sivil toplum kuruluşlarının bir şeyleri düzeltilmesi adına söylediklerine kızmaması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Belediyelerin hizmet üretirken siyaset üstü olması gerektiğini savunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, şunları söyledi:

“Türkiye deki reel siyaseti sevmiyorum. Bazı gerçekleri söylemek gerekir. Korkmadan. Ama kabul edelim ki söylemiyoruz. Burada bunları söyleyebilecek kurumların başında MTSO geliyor. Bu nedenle MTSO’yu da çok önemsiyorum. Mersin’de fulü ve bulanık bir hava var. Bu hava ancak MTSO gibi sivil toplum kuruluşlarının olaya el atmasıyla çözülebilir. Ortak birleşebileceğimiz noktalar bulmamız gerekiyor. Önemli olan ortak noktalarda bulaşabilmek.”

Mersin’de yaşayan herkesin ortak noktasının kentin gelişmesi ve vatandaşların yaşadığı kentte mutlu olması gerektiğini kaydeden Başkan Tarhan, “Hepimizin ortak amacı Mersin’i en iyi şekilde dışarıda tanıtmak olmalıdır. Tanıtamazsak yerimizde sayarız. Korona virüsü nedeniyle yaşanan salgının çok etkili olduğunu yaşayarak görüyoruz. Mersinde de durum artarak devam ediyor. Bu konuda kamuoyunu uyarmak ve vatandaşlarımızı tedbirli olmaya davet etmek bizim görevimiz. Bu süreç, siyasetin ve belediyelerin değişmesi gerektiğini gösterdi bize. Dünyada da bu durum aynı şekilde. Bazı liderler başarılı oldu, bazıları ise döküldü. Siyaset değişiyor. Dünyada da, Türkiye’de siyasetin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Akıllı kent, güvenli kent gibi terimler konuşuluyor dünyada. Türkiye’de ise bu konuya kafa yoranlar yok denecek derece az. Buradaki teknoloji sizlere de kazandıracak tabi. Gelişmiş ülkelerde yapılan burada yapılmayan çok şey var. Sorunlarımız çok ancak hepsini konuşursak bir yere varamayız. Bir sürü şey söylersek hiç bir şey söylememiş oluruz. Birçok güç birliği var ama aralarında bağ yok. Acil sorunları birlikte çözmeliyiz. Biz belediye başkanları olarak bir araya gelemiyoruz. Burada en uygunu bizleri bir araya getirecek olan MTSO’dur. O zaman konuları belirlemek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kent yöneticilerinin halkın karşısına korkmadan çıkabildiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Anket çalışmaları yaparak halkımızın nabzını korkmadan tutabilmemiz gerekiyor. Anket çalışmasını ciddi alıyorum. Bunun yanında halk günleri ile özel toplantılarla halkımızın dilek ve görüşlerini ilk ağızdan dinleme şansım oluyor. Bundan korkmamamız gerekiyor” görüşlerine yer verdi.

Başkan Tarhan, MTSO heyetinden, Kuyuluk Piknik Alanı, kanalizasyon sorunu, Mezitli sahilinde yapılan çalışmalar, İçişleri Bakanlığına bağlı Bakanlık Tesisleri olarak bilinen binaların kente kazandırılması, Mezitlilerin en büyük sorunlarından birisi olan sağlığa ulaşma konusunda devlet hastanesi ihalesinin yapılması için güç birlirliği yapılması ve Tece’de bulunan ve TOKİ’ye devri yapılan denize sıfır 70 dönüm park ve yeşillik alanı ile takipçi olunması konularında kamuoyu yaratma adına destek istedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİ ROTMİKS SERME VE SIKIŞTIRMA HIZ VERDİ

GÜLNAR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YOĞUN KIŞ ŞARTLARI NEDENİYLE BOZULAN YOLLARDA ROTMİKS SERİMİ VE SIKIŞTIRMA İLE BAKIM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir