Ana Sayfa / Manşet / TÜRKİYE’DE İŞSİZLİĞİN EN FAZLA OLDUĞU İLLERDEN BİRİ MERSİN

TÜRKİYE’DE İŞSİZLİĞİN EN FAZLA OLDUĞU İLLERDEN BİRİ MERSİN

ŞİMDİ, MERSİN’E YATIRIM YAPILMIYOR. TÜRKİYE’DE İŞSİZLİĞİN EN FAZLA OLDUĞU BÜYÜKŞEHİRLERDEN BİR TANESİ MERSİN. MAALESEF MERSİN’İMİZ ON SEKİZ YILDIR BÜYÜK ACILAR YAŞIYOR

Evet, Mersin’in sorunlarından bahsetmek itiyorum. Mersin, deniziyle, yaylasıyla, ovasıyla, tarımıyla, tarihiyle Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesi. Maalesef Mersin’imiz on sekiz yıldır büyük açılar yaşıyor.

Öncelikle havaalanı sorunundan bahsetmek istiyorum. Bakın, Osmaniye’den Anamur’a kadar yaklaşık 4 milyon insan, 5 milyon insan yaşıyor ama biz, çok küçük bir havaalanı olan Adana Havaalanı’na muhtacız. 2013 yılında ilk Tarsus-Çukurova Havaalanı’nın temeli atıldığında çok mutlu olmuştuk. Hatta tarım alanları istimlak edilmişti, orada yapılacaktı, ona rağmen memleketimiz için sustuk. Yedi yıldır havaalanının inşaatında daha altyapı bitmek üzere ve üstyapı ihalesi de defalarca iptal edildi. Türkiye’nin her yerinde insanların cenazeleri oluyor, çok önemli seyahatleri oluyor, uçak bulamıyorlar.

MERSİN’İN SUÇU NE?

Değerli milletvekilleri, bakın, bizimle beraber temeli atılan birçok ilin havaalanı bitti ama Mersin’in ne suçu var, ben merak ediyorum. Neden Mersin Havaalanı bitmiyor? Neden defalarca ihaleye çıkıyor? Merinlilerin suçu ne?

MERSİN – ANTALYA OTOBANI YILLARDIR BİTMİYOR

İKİNCİ BÜYÜK SORUN, MERSİN-ANTALYA OTOBANI -OTOYOL- inşaatı yıllardır bitmiyor. Yıllardır bitmiyor, ilerlemiyor. Bakın, çok ciddi trafik kazaları oluyor ama ondan çok sonra başlayan yol inşaatları, köprü inşaatları bitti. Yine söylüyorum: Mersin’in ne günahı var?

Mersin’in AKP Döneminde 3 Bakanı Vardı. Ne Yaptılar? Bakmadılar Bile

Mersin’e hizmet yapılmıyor. On sekiz yıldır Mersin’e hizmet yapılmıyor ama mesela çok önemli tarihsel değeri olan bir Anamur Kalemiz var, ona plastik PVC’den pencere yapılıyor, 3 bin yıllık bir kale. Cennet-Cehennem Mağarası’na bakın, Türkiye’de ve dünyada çok önemli bir yer, asansör yapılıyor. Ben korkuyorum, Tarsus’taki Kleopatra Kapısı’nı yıkıp çelik bir kapı yapacaksınız herhâlde ya da St. Paul Kuyusu’nu da yıkıp değişik bir kuyu yapacaksınız. Mersin’e ödül olarak görülenler bunlar mı Allah aşkına? Mersin’in AKP döneminde 3 bakanı vardı. Ne yaptılar? Bakmadılar bile. Gerçekten çok büyük bir sorun.

TÜRKİYE’DE İŞSİZLİĞİN EN FAZLA OLDUĞU İLLERDEN BİRİ MERSİN

Şimdi, Mersin’e yatırım yapılmıyor. Türkiye’de işsizliğin en fazla olduğu büyükşehirlerden bir tanesi Mersin. Her gün insanlar bizi arıyor “iş, iş, iş” diye. En çok fabrikaların kapandığı yer Mersin. Ben burada özellikle Mersinli AKP’li milletvekilleri, MHP’li milletvekilleri arkadaşlarıma söylüyorum: Mersin’le ilgili lütfen, ses getirelim.

ÇİFTÇİLERİMİZİN BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Bakın tarıma, çiftçilerimizin başına gelmeyen kalmadı. Sel felaketini yaşadık, hortumu yaşadık, doluyu yaşadık. On binlerce dönüm tarım arazisi telef oldu, yardım alamadılar. Tarsus’tan Anamur’a kadar afet bölgesi ilan edilmedi. Muz, sebze, çilek yardım alamadı ama iktidar bununla da yetinmedi, limon ihracatını durdurdu bu dönemde. Yüz binlerce ton limon küflendi. Ya, böyle bir şey yapılabilir mi Çukurova’ya? Tarım kenti Mersin’e böyle bir ihanet yapılabilir mi?

YAPILIYOR, MAALESEF YAPILIYOR. BUNLARI GÖRDÜK.

Çiftçi perişan durumda. Çiftçi kan ağlıyor. Limonlarını sokağa döküyor, salatalıklarını sokağa döküyor, alın terini sokağa döküyor. Mersin bunu hak etmiyor, Mersinli bunu hak etmiyor. 13 tane ilçemiz var. Turizm adına hiçbir şey yapılmaz, sanayi adına hiçbir şey yapılmaz, yol yapılmaz, havaalanı bitmez. Ya, Mersin bunu hak ediyor mu?

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİ ROTMİKS SERME VE SIKIŞTIRMA HIZ VERDİ

GÜLNAR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YOĞUN KIŞ ŞARTLARI NEDENİYLE BOZULAN YOLLARDA ROTMİKS SERİMİ VE SIKIŞTIRMA İLE BAKIM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir