Ana Sayfa / Manşet / SÖZÜNÜ TUTTU 35 YILLIK ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLDÜ

SÖZÜNÜ TUTTU 35 YILLIK ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLDÜ

MERSİN’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, GÜNYURDU MAHALLESİ’NİN ATGİRMEZ MEVKİİNDE 35 YILDIR YAPILMAYAN ALTYAPI SİSTEMİ İÇİN MAKİNELERİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI.

(ÜLKEM AJANS)

Tarsus’un ova bölgesinde bulunan tarım arazilerinde çalışmak için gelen ve ardından bölgeye yerleşmeye başlayan tarım işçilerinin ağırlıklı olarak yaşadığı Atgirmez mevkii, özellikle 90’lı ve 2000’li yıllarda dış göçle daha da büyüdü ve şu anda da nüfusu 500’e yakın haneye ulaştı. Yaklaşık 35 yıllık bir yerleşim yeri olan Atgirmez’de, altyapı sorunu çözülemedi. Binlerce vatandaşın yaşadığı mahallede, yüklenici firma tarafından yapılan altyapı çalışmaları kapsamında yaklaşık 6 kilometre boru döşenerek, yerleşim yerlerinden toplanacak atık sular arıtılarak yeniden doğaya kazandırılacak. Proje dahilinde çeşitli çaplarda HDPE esaslı koruge boru ile kanalizasyon hattı, muayene bacası, dizel jeneratör ile birlikte paket atıksu arıtma tesisi kurularak, günde 600 metreküp atıksuyun temizlenmesi sağlanacak.

Günyurdu Mahallesi Muhtarı Seydi Kanar, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in verdiği sözü tuttuğunu vurgulayarak,“Kendisine mahalle sakinlerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben iki dönemdir muhtarım. Bir önceki dönemde de altyapının yapılacağı yönünde söz verilmiş olmasına rağmen hayata geçirilmemişti. Maalesef ki ikinci plana atıldık. Fakat Başkan Seçer, verdiği sözü tuttu ve çalışmaları başlattı” diye konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR”

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR” CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ MAHİR BAŞARIR, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir