Ana Sayfa / Manşet / ASKER UĞURLAMA EĞLENCE VE KONVOYLARINA KESİNLİKLE İZİN YOK

ASKER UĞURLAMA EĞLENCE VE KONVOYLARINA KESİNLİKLE İZİN YOK

MERSİN İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU, KORONA VİRÜS SALGINININ YAYILMASINDA BULAŞMA RİSKİNİ ARTIRAN ASKER UĞURLAMALARINDA EĞLENCE DÜZENLENMESİNE VE KONVOY OLUŞTURULMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEMESİNE KARAR VERDİ.

Askerlerin, uğurlama etkinlikleri yapmayacaklarına dair taahhütname imzalamaları da kararlaştırıldı. Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda, İçişleri Bakanlığının ‘Asker Uğurlama’ genelgesi doğrultusunda bir dizi karar alındı. Alınan kararlar Mersin V

“ASKER UĞURLAMALARI SAĞLIĞI RİSKE ATIYOR”

Son zamanlarda başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere pandemi tedbirlerinin ihlal edilerek asker uğurlama eğlenceleri gerçekleştirildiğine dikkat çekilen açıklamada, asker uğurlamalarının, başta askerlik yükümlüleri olmak üzere bu ortamlarda bulunan vatandaşların sağlığını ve ülkenin salgınla mücadelesindeki başarısını riske attığı ifade edildi.

Bu çerçevede, Mersin genelinde asker uğurlama törenleri veya eğlencelerinin oluşturabileceği riski önlemek adına bir dizi karar alındığı belirtildi.

EĞLENCE, ARAÇ KONVOYU VE TOPLU UĞURLAMAYA HİÇBİR ŞEKİLDE İZİN VERİLMEYECEK

Alınan kararlara göre, kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan, fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden açık ya da kapalı yerlerde eğlenceler düzenlenmesi, araç konvoyu oluşturulması, toplu uğurlama gibi asker uğurlamalarına hiçbir şekilde izin verilmeyecek.

Otogar, gar, havaalanı gibi yerlerden yapılacak uğurlamalara askerlik yükümlüsünün birinci derece yakınlarının (kardeşleri dahil) katılmasına izin verilecek; bunun dışında akraba, tanıdık, arkadaşların katıldığı toplu uğurlamalara kesinlikle izin verilmeyecek.

 

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİ ROTMİKS SERME VE SIKIŞTIRMA HIZ VERDİ

GÜLNAR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YOĞUN KIŞ ŞARTLARI NEDENİYLE BOZULAN YOLLARDA ROTMİKS SERİMİ VE SIKIŞTIRMA İLE BAKIM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir