Ana Sayfa / Manşet / MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE 19 BİN 133 SÜRÜCÜYE CEZA

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE 19 BİN 133 SÜRÜCÜYE CEZA

MERSİN TRAFİK POLİSLERİNCE YÜRÜTÜLEN TÜM DENETİM VE DÜZENLEME FAALİYETLERİ İLE PANDEMİ KAPSAMINDA YAPILAN KONTROLLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE YOĞUNLAŞTIRILMIŞ MOTOSİKLET DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Yapılan denetimlerde, sürücü ile yolcuların koruma başlığı (kask) kullanımı, araç plakalarının görünürlüğü, abart egzoz ve sürücü araç tescil belgeleri üzerine kontroller yapıldı.

Mersin İl Geneli toplam 58.808 Motosiklet ve Motorlu Bisiklet kontrol edilerek 19.133 sürücüye 2918 sayılı Karayolları Trafik kanunu gereği Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edilerek eksiklikleri bulunan 1.634 araç trafikten men edildi.

Öte yandan, 2020 yılında Mersin’de tescilli motorlu taşıtların %23’ünü oluşturan motorlu bisiklet ve motosikletlerin, meydana gelen ölümlü trafik kazalarına karışma oranı %33, yaralanmalı trafik kazalarına karışma oranı ise %38 olduğu tespit edildi.

Dünya Sağlık Örgütünün 2015 yılı “Yol Güvenliği’’ raporunda, dünyada ölümlü trafik kazalarının %49’unu yayalar ile bisiklet ve motosiklet sürücülerinin karıştığı kazalarının oluşturduğu, motosiklet kazalarında ölümlerin büyük bölümünün kafaya alınan darbeler sonucu gerçekleştiği, kask takmanın ölüm riskini %40 ağır yaralanma riskini ise %70 oranında düşürdüğü, alkolün trafik kaza riskini büyük ölçüde arttırdığı belirtiliyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİ ROTMİKS SERME VE SIKIŞTIRMA HIZ VERDİ

GÜLNAR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YOĞUN KIŞ ŞARTLARI NEDENİYLE BOZULAN YOLLARDA ROTMİKS SERİMİ VE SIKIŞTIRMA İLE BAKIM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir