Ana Sayfa / Manşet / ENGELLİ VATANDAŞLARIN AKÜLÜ SANDALYE SEVİNCİ

ENGELLİ VATANDAŞLARIN AKÜLÜ SANDALYE SEVİNCİ

MERSİN’DE 50 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE VERİLMESİ İÇİN İŞBİRLİĞİNE GİDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AKÜLÜ SANDALYELERİ İHTİYAÇ  SAHİPLERİNE TESLİM ETTİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Büyükşehir Belediyesi ile bir şirket arasında 6 yıldır süren ortak çalışma kapsamında bu yıl da 50 engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye desteği verildi. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katıldığı dağıtım töreninde, 20 vatandaşın akülü tekerlekli sandalyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda teslim edilmişti. Büyükşehir ekipleri, geri kalan 30 vatandaşın evine giderek, akülü tekerlekli sandalyelerini ulaştırdı. ‘Engel mi Mesafeler’ yazılı transfer aracıyla merkez ilçelerin yanı sıra Anamur, Silifke, Erdemli ilçeleri ve Mezitli’nin Tepeköy yaylasına kadar giden ekipler, uzağı yakın ederek, vatandaşları mutlu etti.

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın kapısına kadar akülü sandalyesi teslim edilen vatandaşlardan biri de Davut Afacan oldu. Belediyenin hizmetlerine ulaşmada sıkıntı yaşamadığını, daha önce de belediyeden tekerlekli sandalye yardımı aldığını belirten Afacan, Büyükşehir’in kapısının her zaman kendisine açık olduğunu vurguladı.

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Ayşe Ak, şartları sağlamayan engelli bireylerin de yıl içerisinde başvurularını alarak,belediyeye bağışlanan akülü sandalye yardımları kapsamında destek sağlandığını dile getirerek, “Çimsa işbirliği içerisinde yaptığımız, bu yıl altıncısı olan akülü sandalye bağış yardımlarımızla yine engelli bireylerimize destek oluyoruz” dedi.Covid-19 nedeniyle teslim törenine temsili olarak belli bir sayıda engelli vatandaşın davet edildiğini ifade eden Ak,“Gelemeyecek durumda olan, kronik rahatsızlığı olan engelli bireylerimizin de adreslerine teslim ettik” diye konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

GÜLNAR BELEDİYESİ ROTMİKS SERME VE SIKIŞTIRMA HIZ VERDİ

GÜLNAR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YOĞUN KIŞ ŞARTLARI NEDENİYLE BOZULAN YOLLARDA ROTMİKS SERİMİ VE SIKIŞTIRMA İLE BAKIM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir