Ana Sayfa / Kültür/Sanat / DEV YAŞAM MERKEZİ EYLÜLDE AÇILIYOR

DEV YAŞAM MERKEZİ EYLÜLDE AÇILIYOR

YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 50. YIL MAHALLESİ’NDE YAPILAN YENİŞEHİR YAŞAM MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNAN BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT, MERKEZİ EYLÜL AYINDA HİZMETE AÇMAYI PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Yenişehir Belediyesidev bir projeyi daha hizmete sunmaya hazırlanıyor. YenişehirBelediyesi tarafından yapılan ve 12 bin 700 metrekarelik alana kurulanYenişehir Yaşam Merkezi’nde; 78 adet 2 odalı ve 18 adet tek odalı suitdaire, 5 adet hasta gözlem odası, 248 metrekarelik yarı olimpik yüzmehavuzu,  sağlık birimi, spor salonu, pastane, kır kahvesi, 200 kişilikçok amaçlı salon, yemekhane, terzihane, bulaşıkhane, kuaför salonuidari ofisler, 6 adet hobi salonu, açık otopark, çamaşırhane ve hobibahçeleri bulunuyor.  Yenişehir Belediyesi, deniz manzaralı ve 10katlı merkezde misafirlerine ev konforunda hizmet verecek.Başkan Özyiğit, müjdeyi verdi

Yenişehir Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan AbdullahÖzyiğit, “Yenişehir Yaşam Merkezimiz beş yıldızlı otel ayarında çokgüzel bir tesis, burada insanların rahatlıkla yaşayabileceği ve güzelzaman geçirebileceği havuz, spor, kültür ve sanat alanları gibi hertürlü altyapı var. Merkezimizde sağlık hizmetleri için de gereklialtyapıyı oluşturduk. Yenişehir Yaşam Merkezimizi aktif bir yaşamalanı olarak Eylül ayında halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.”İfadelerini kullandı.

Yenişehir Belediyesi istihdam alanı da yaratıyorYeni bir faaliyet ve kaynak alanı yaratacaklarını söyleyen BaşkanÖzyiğit, “Merkezimizin bir bölümünü de yurtdışından gelen insanlaraaçmak istiyoruz. Avrupa’nın çeşitli ülkeleriyle bu konudagörüşmelerimiz var. Yenişehir; doğası, havası, sosyal yapısı ve sağlıkolanaklarıyla üst seviyede ve her insanın istediği hizmeti alabileceğibir kent. Dolayısıyla bizim de bunu kullanmamız gerekiyor, bu kapıyıaralayarak bu konuda öncülük etmek istiyoruz. Sağlık turizmi içinkentimize gelen insanları burada ağırlayabiliriz. İnanıyorum ki bizdensonra benzer alanlara yatırım yapacak müteşebbisler çıkacaktır.” diyekonuştu.  Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Yaşam erkezinde

Yenişehirliler için yeni bir istihdam alanı yaratacaklarını ve buradaistihdam edilecek personellere özel eğitim vereceklerini de söyledi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR”

CHP’Lİ BAŞARIR: “UTANÇ VERİCİ BİR KARAR” CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ MAHİR BAŞARIR, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir