Ana Sayfa / Manşet / COŞKUNFIRAT’’ 17 ŞUBAT TERCAN’IN NAMUS VE BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU GÜNDÜR’’

COŞKUNFIRAT’’ 17 ŞUBAT TERCAN’IN NAMUS VE BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU GÜNDÜR’’

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT, 17 ŞUBAT TERCAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJINDA, TERCANLILARIN 17 ŞUBAT 1918’DE MİLLETİN NAMUS VE BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU GÜNDÜR.

Başkan Coşkunfırat Tüm Anadolu’ya bağımsızlık için umut ışığı olan Erzincan’ın, Tercan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü gururla ve mutlulukla idrak ediyoruzr.

101 yıl önce geldikleri gibi giden Rusların arkalarında bıraktıkları Ermeni çetelerinin yaptıkları katliamlar üzerinden bir asır geçti. Bir asır değil, birkaç asırda geçse o günlerin acısını Tercanlılar  asla unutmayacaklardır. Çünkü tarih milletlerin hafızasıdır.Hafızasını kaybetmiş, benliğini yitirmiş, mazisini unutmuş toplumlar, tarihin enkazları içerisinde kaybolmaya mahkumdurlar. Bizlerde onların verdiği istiklal mücadelesini bugün torunları olarak istikbal mücadelesi adı altında vermekteyiz.

Başkan Coşkunfırat 17 Şubat Kurtuluş Bayramı’nın ülkemizdeki birlik, beraberlik ve kardeşliği daha da perçinlemesi ümidiyle Yiğit Tercan’ımızı ve bütün vatan topraklarını bizlere bahşeden Atatürk veAziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

“İKLİM DEĞİŞİYOR! BİZ NE YAPABİLİRİZ?”

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA DÜZENLENEN “YENİŞEHİR’DE 1.ENERJİ GÜNLERİ” BİRBİRİNDEN RENKLİ VE EĞİTİCİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir