Ana Sayfa / Manşet / 19 MAYIS YAKILAN ÖZGÜRLÜK MEŞALESİDİR

19 MAYIS YAKILAN ÖZGÜRLÜK MEŞALESİDİR

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJINAD. 19 MAYIS’TA YAKILAN ÖZGÜRLÜK MEŞALESİ HİÇ SÖNMEYECEK DEDİ.

19 Mayıs 1919’da, Ulu Önder Atatürk’ün öncülüğünde, tüm imkansızlıklara rağmen, iç ve dış düşmanlara karşı, Samsun’dan başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın hem Türk milletinin kötü kaderini hem de dünya tarihini değiştirdiğini belirten Başkan Coşkunfırat , ” Mustafa Kemal Atatürk ‘Bağımsızlık benim karakterimdir. Ya istiklal ya ölüm’ diyerek, ulusumuzun özgür ve bağımsız bir şekilde, onuruyla yaşama kararlılığını, tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarih olan 19 Mayıs’ın, karanlık fikirli bazı kişilerce, kutlamaları okullara hapsederek unutturulmak istendiğini belirten Başkan Coşkunfırat “Fotoğraflarını duvarlardan indirerek, milli bayramlarımızı sudan sebeplerle iptal ederek, Atatürk’ümüz de unutturulmak istenmektedir. Ama bunu başaramayacaklar. Çünkü 19 Mayıs’ta yakılan özgürlük meşalesi hiç sönmeden, ilelebet yolumuzu aydınlatacak. Sinsice Atatürk’ü ve Cumhuriyet’in temel değerlerini başta gençlerimiz olmak üzere bu ulusun hafızalarından silmek için uğraşanlar, asla bu amaçlarına ulaşamayacaklar

Başkan Coşkunfırat Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anarken, başta geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olmak üzere, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir