Ana Sayfa / Manşet / BEN SİZİN GİBİ İNSANLARI YOK ETMEK İSTİYORUM

BEN SİZİN GİBİ İNSANLARI YOK ETMEK İSTİYORUM

MERSİN MEZİTLİ’DE FAALİYET YÜRÜTEN TÜKETİCİ KOOPERATİFİ MERKEZİNE ÖNCEKİ GÜN BELİNDE SİLAHLA GELEN BİR ŞAHIS, HAKARETLER SAVURARAK, ORUÇ TUTMAYANLARA T “HEPİNİZİ YOK ETMEK İSTİYORUM. BURASI MÜSLÜMAN ÜLKE” TEHDİDİNDE BULUNDU.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Mezitli’nin Egemenlik caddesinde Tüketim kooperatifini saatlerce  gözetim altında kimliği belli olmayan  şahıs arabaların plakalarını alıp kooperatif çalışanlardan Bülent Subaşı, Salih Akbaş ve Erdal Gülocak’a hakaret ederek ölüm tehdidinde bulunuldu, küfür eden şahıs belindeki tabancayı gösterip polis olduğunu söylen sahis “ Neden oruç tutmuyorsunuz neden çay içiyorsunuz,  Burası Müslüman ülkesi deyip tehditler savurdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erdal Gürocak Yurttaşların tepkisi üzerine uzaklaşan şahsın provokasyon peşinde olduğunu , “Yaşanan durum ülkenin geldiği yeri göstermektedir” dedi.

Son günlerde farklı alanlarda birbiri ardına tehdit dolu mesajlar dillendirilmeye devam ediyor.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına saldıran grup, İbrahim Gökçek’in naaşını mezardan çıkartıp yakacaklarını söylerken, AKP’ye yakın isimler Fatih Tezcan, sosyal medya üzerinden “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer, kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” ifadelerini kullanırken, bir tv programına katılan Sevda Noyan ise “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Biz çok donanımlıyız maddi manevi olarak. (…) Bizim sitede halen 3-5 kişi var, benim listem hazır” demiş, bu sözleri üzerine program sunucusu Esra Elönü de, “Ayak az kalır, dört ayaklarını denk alsınlar” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalar büyük tartışma yaratırken, Mersin’in Mezitli ilçesinde de bir şahıs, Tüketici Kooperatifi merkezine gelerek, kendi işyerinde yemek yiyenlere tehditler savurdu.

Önceki gün akşam saatlerinde kooperatif merkezine gelen ve belinde silah olduğu iddia edilen bir şahıs hakaretler savurarak, “Hepinizi yok etmek istiyorum. Burası Müslüman ülke” tehdidinde bulundu. Tehditlere karşı kooperatif çalışanları ve yurttaşlar tepki gösterirken, şahıs kooperatif önünden uzaklaştırıldı.

BEN SİZİN GİBİ İNSANLARI YOK ETMEK İSTİYORUM

Ülkem Ajans Genel yayın yönetmeni gazeteci Haydar coşkunfırat ‘a   yaptığı açıklamada Gürocak “Belinde silahı olan bir şahıs, burası inançlı bir ülke, nasıl saygısızlık yapıyorsunuz diye arkadaşlarımızın üzerine yürüyüp hakaret etmeye başladı. Bunun üzerine senin inancın sana, herkesin inancı kendisine diyerek müdahalede bulunduk. Şahıs “Ben sizin gibi insanları yok etmek istiyorum” diyerek tehditlerine devam etti. Oruç tutmadı diye kimsenin kimseye hakaret etme hakkını vermiyor. Bu zihniyetin Kerbeladan bugüne insanlara nasıl davrandıklarını çok iyi biliyoruz. Bugün bunun buraya kadar gelmiş olması ülkemizin geldiği noktayı gösteriyor. Bizler ne Kerbela’yı, ne Sivas’ı ne de Alevilere yapılan diğer saldırıları unuttuk. Biz insan sevgisiyle yoğrulmuşuz. Biz insan ayrımı yapmayız ve dünyanın her tarafındaki insanlar bizim kardeşimizdir.” Dedi.

Öte yanda saldırganın görüntüleri de  ortaya cıktı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir