Ana Sayfa / Manşet / ÇİFTÇİMİZ, FAİZ-HACİZ KISKACINDA

ÇİFTÇİMİZ, FAİZ-HACİZ KISKACINDA

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA YAYILMADIĞI MESAJDA DÜNYANIN EN PAHALI MAZOTUNU, İLACINI, GÜBRESİNİ, ELEKTRİĞİNİ KULLANAN ÇİFTÇİMİZ, FAİZ-HACİZ KISKACINDA DEDİ.

Coşkunfırat  “Ülkemiz yakın zamana kadar kendi kendine yeten yedi ülkeden biriyken, uygulanan yanlış tarım politikaları ve bu politikalardaki anlamsız ısrar nedeniyle tarımda, hayvancılıkta net ithalatçı konumuna düşürülmüştür.köylerin tüzel kişiliklerini yok ederek mahalleye dönüştürmüş; köyler, otlak ve meralar piyasaya açılmış, tarım toprakları yağmalanmış, ranta açılmış.

Dünyanın en pahalı mazotunu, ilacını, gübresini, elektriğini kullanan çiftçimiz, faiz-haciz kıskacında ezilmektedir. Girdi maliyetlerini çok yüksek, tarım ve hayvancılığa verilen desteğin çok yetersiz olduğu ülkemizde, tarladaki ürünü karşılığını bulmayan çiftçilerimiz borç batağı içerisinde yüzmektedir. Üreticilerimiz maliyetlerin yüksekliği nedeniyle Hollanda büyüklüğünde bir araziyi, üç milyon hektar toprağı ekmekten vazgeçmiş.

Coşkunfırat  Çiftçilerin sorunlarının çözülmesi ve tarıma gereken desteğin verilmesi ülke ekonomisinin geleceği açısından yaşamsal niteliktedir. Yediğimiz her lokmada alın teri olan, üreterek bu ülkenin topraklarına değer katan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor, ürününün gerçek değerini bulacağı bereketli hasatlar, umut dolu bir gelecek diliyorum.”dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ: “ “SAVUNMA SUSARSA, İNSANCA YAŞAMA SUSARSINIZ”

CUMHURİYETLE YAŞIT OLAN MERSİN BAROSU’NUN KURULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir