Ana Sayfa / Manşet / REKOR’’200 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ YEMEK’’

REKOR’’200 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ YEMEK’’

MERSİN’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AŞHANESİ TARAFINDAN VATANDAŞLARIN EVLERİNE GÜNLÜK VE ÜCRETSİZ OLARAK ULAŞTIRILAN YEMEK HİZMETİ, 200 BİN KİŞİYİ AŞTI.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, bakıma ihtiyaç duyan yaş almışlara ve kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahiplerine öğle saatlerinde günlük olarak ücretsiz yemek hizmeti sunuyordu.

Kriz Merkezi’ne gelen başvurular doğrultusunda vatandaşlara ulaşan Büyükşehir, merkezdeki Aşhane’nin yanı sıra salgın döneminde Tarsus ilçesinde açtığı Aşhane ile birlikte günlük yemek götürdüğü kişi sayısını 9 bine ulaştırdı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz, 22 Mart’tan bu yana aralıksız devam eden çalışmanın şu an 200 bin vatandaşı aştığını belirterek, “22 Mart, pandemi dolayısıyla 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlamasının getirildiği gün oldu. Biz de o günden bu yana 65 yaş üstündeki vatandaşlarımızın evlerine yemek hizmeti götürüyoruz. 22 Mart’tan bugüne kadarki süreçte, 200 binin üzerinde bir yemek dağıtımı gerçekleştirdik.

Biz,Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir Kriz Merkezi kurmuştuk. Kriz Merkezimize başvuran 65 yaş üstü vatandaşlarımız, isimlerini yazdırıp, adres bilgilerini bizimle paylaşıyor ve o günden itibaren yemeklerini evlerine götürüyoruz” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir