Ana Sayfa / Manşet / SON SÖZ HALKIN

SON SÖZ HALKIN

HALK KARARINI VERİRSE, ÇALIŞMALAR BİTTİKTEN SONRA ALANYA SOKAĞINDA ALIŞVERİŞ YAPMAK DA GEZMEK DE KEYİFLİ OLACAK… YENİŞEHİR BELEDİYESİ, MERSİN’İN EN YOĞUN ALIŞVERİŞ VE SOSYAL YAŞAMALANLARINDAN BİRİ OLAN ALANYA SOKAĞI VE ÇEVRESİNDEKİ SOKAKLARDAYENİLEME ÇALIŞMASI YAPACAK.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

ALANYA SOKAĞINDA SON SÖZ HALKIN

Yenişehir Belediyesi, Mersin’in en yoğun alışveriş ve sosyal yaşamalanlarından biri olan Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklardayenileme çalışması yapacak.

Sokaklarda görsel kirlilik ve tehlikeoluşturan enerji kabloları yeraltına indirilecek, yağmursuyu hattı

genişletilerek, su baskınları ve caddelerdeki çökmeler önlenecek.Çalışmalar kapsamında ayrıca tek tip tabela uygulaması da hayatageçirilecek,  esnafın daha estetik, daha küçük tabelalar ve brandalar

kullanması teşvik edilecek. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında AlanyaSokağı ve çevresi alışveriş yapmanın da, gezmenin de keyifli olduğubir turistik kent görüntüsüne kavuşacak. Çalışmaları bizzat

yönlendiren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sık sıkesnafla ve bölgede yaşayan atandaşlarla bir araya gelerek onların dagörüşlerini alıyor.

 

Yenişehirliler kent yönetiminde söz ve karar sahibi olurken, kentadına alınan kararlara da doğrudan katılıyor. Bunun örneklerinden biriAlanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda yaşanıyor. Her gün binlerceinsanın gezdiği, alışveriş yaptığı, öğlen ve akşam yemeğini yediğibölgede yenileme çalışmaları yapmayı planlayan Yenişehir Belediyesi,bu çalışmaları esnafa, civarda yaşayan vatandaşlara da danışarakyürütüyor.

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, çalışmaları bizzatyönlendiriyor, halkla doğrudan temas kuruyor. Başkan Özyiğit öncekigün bir kez daha esnafı dolaştı, bölgede yaşayan vatandaşlarla sohbetetti ve ‘Nasıl bir Alanya Sokağı istiyorsunuz’ sorusunu sordu

.Başkan Özyiğit, Alanya Sokağı’nın trafiğe kapatılıp kapatılmayacağınaveya araç geçişlerinin günün hangi saatlerinde olacağına daYenişehirlilerin karar vermesini istediklerini belirterek esnafın vebölge sakinlerinin bu konudaki görüşlerini dinledi.Özyiğit “Önümüzdeki süreçte burada topyekun bir çalışma başlayacak”Seçim kampanyasında sık sık ‘Halkın talep ve istekleri doğrultusundahizmet vereceğiz.’ diyerek, katılımcı yönetim vurgusu yapan BaşkanAbdullah Özyiğit, “Verdiğimiz sözlerin takipçisi olmaya çalışıyoruz.

Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz.Şartlar ne olursa olsun verdiğimiz sözleri yerine getirmek içinYenişehir Belediyesi olarak seferber olmuş durumdayız.

Vatandaşlarımızın Alanya Sokağı olarak bildiği 1902 numaralı sokağımızMersin’de yoğunluğun en yüksek olduğu sokaklardan bir tanesidir.Sokağın zemininde de bir su sorunu var. Zeminin altındaki su nedeniylecaddede çökmeler oluşuyor. Bu konuda MESKİ ile gerekli görüşmeleriyaptık ve birlikte bu sorunu da çözeceğiz.  Elektrik sistemi de yeraltında değil. Biz göreve gelir gelmez ilk iş olarak Enerjisa’yayazılar yazarak, elektrik direklerinin kaldırılmasını ve elektriksisteminin yer altına indirilmesi konusunda bir talepte bulunduk veburada yapacağımız çalışmayı kendilerine bildirdik. Dolayısıyla onlarda hazırlıklarını yaptılar ve önümüzdeki süreçte burada topyekun bir

çalışma başlayacak. Çalışmalarımıza başlamadan önce Alanya Sokağındakiesnafla ve bölgedeki vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Hemşehrilerimize‘Burası trafiğe kapanmalı mı, yoksa kapanmamalı mı ve nasıl bir AlanyaSokağı istiyorsunuz?’ diye sorduk.” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ TÜRKİYE’DE   3,5 MİLYONDAN FAZLA SURİYELİ İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜLTECİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir